Kas notiks ar laukiem?
“Kursas Laiks” nav vienīgie, kas ierodas Otaņķu bibliotēkā, te gaida arī Latvijas Televīziju. Tā veido stāstu par Latviju caur bibliotēkām. Mūs vairāk interesē, kā iet bibliotēkas vadītājai Vinetai Jušķevicai.
Dzimusi un visu mūžu nodzīvojusi Otaņķos, Liepājas Universitātē ieguvusi kultūras vadības grādu un 15 gadus strādā bibliotēkā. Meita jau liela, dzīvo un arī mācās Rīgā kultūras jomā. Vinetas hobijs ir gatavot dažādus ēdienus no pašas audzētiem dārzeņiem.
“Kursas Laiks” lūdz pastāstīt, kas notiek kultūras dzīvē: “Ir Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, Eiropas deju kopa “Teiksma”, senioru līnijdeju grupa “Labākie gadi”, modes deju grupa bērniem “Pērlītes”. Nesen notika “Sadancis”, kad pie mums brauca ciemos arī citi kolektīvi no kaimiņu pagastiem.”
Vai cilvēki daudz nāk uz bibliotēku? “Cilvēki šobrīd daudz lasa ne tikai grāmatas, bet arī presi, jo nav iespējas atvēlēt naudiņu, lai pats to nopirktu vai abonētu. Nāk pie mums, arī lai bez maksas izmantotu internetu, to nodrošina programma “Trešais tēva dēls”.”
Kāds ir iedzīvotāju noskaņojums, interesējas “Kursas Laiks”. “Esmu novērojusi, ka iedzīvotāji pēdējā laikā ieraujas sevī, nav apmierināti ar situāciju Latvijā. Nav stabilitātes, visu laiku kaut kas mainās. Vienotībā ir spēks, bet viens nav karotājs. Man liekas, ka Rīga ir ļoti tāla no patiesās īstenības. Tie, kas sēž augšā un visu stūrē, ir ļoti tālu no tautas. Tas, kas notiek Rīgā, nenotiek laukos, un tā arī nevar būt. Kāpēc augstskolās māca datorzinības, vadību, sabiedriskās attiecības, uzņēmējdarbību, bet tai pašā laikā par zemniekiem, celtniekiem, metinātājiem, elektriķiem, traktoristiem nemāca? Kas apmācīs vidusslāni, vienkāršā darba strādniekus un savas jomas speciālistus? Kur radīsies tie, kas brauks, piemēram, ar moderniem traktoriem? No datorzinībām? Līdz ar to nav cilvēku, kas varētu palīdzēt zemniekiem saimniecībā. Jaunieši brauc prom, jo domā, ka ārzemēs var nopelnīt. Te cilvēku nav. Tas pats konservu cehs nodarbina cilvēkus no pilsētas.”
Uz jautājumu, kas visvairāk uztrauc cilvēkus laukos, V. Jušķevica atbild: “Visvairāk uztrauc tas, ka jaunatne aizplūst prom no laukiem. Kādreiz vecāki cēla mājas ar domu, ka tajās dzīvos viņu bērni. Tagad nav, kas paliek viņu sētās, bet viņi paši paliek nespēcīgi un nevar savas mājas uzturēt. Cilvēkiem nolaižas rokas. Bērniem jau arī nav iespējas palikt laukos, jo nav, kur strādāt izvēlētajā profesijā. Jaunos neviens bez pieredzes negrib ņemt darbā. Kur tad lai viņi iet?”
Tomēr, par spīti visam, bibliotēkas vadītāja smaida un atrod labus vārdus, lai paslavētu savus kolēģus, un stāstu beidz uz pozitīvas nots, pastāstot, ka 11. novembrī tiks iesvētīts jaunais, nupat apstiprinātais Nīcas novada karogs, bet 17. novembrī tiks sumināti Gada novadnieki.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām