Rekurzeme.lv ARHĪVS

Floristika – sajūtām un labdarībai

JĀNIS GOLDBERGS

2015. gada 27. novembris 07:00

1181
Floristika – sajūtām un labdarībai

Jau devīto gadu Bunkas kultūras namā kopā sanāk ciema un apkaimes floristes. Kopējās nodarbības ar Moniku Kaņevsku jau sen pāraugušas skolotājas un skolnieču attiecības un ierastās floristikas sapratni. “Pirmo reizi gatavojam Adventes vainagus Priekules labdarības tirdziņam. No šā darba gūstam prieku – to vēlamies dāvāt arī citiem,” saka kopas dalībnieces.

Floristika, dekupāža, māksla un kopā būšana septiņām Bunkas floristikas kopas dāmām ir gluži kā meditācija. Jautātas, vai to pašu nevarētu darīt mājās, sievas atbild ar vienbalsīgu “nē”. “Te mēs esam kopā. Skatāmies viena no otras, mācāmies un papildinām un visbeidzot varam parunāt gan par to, kas notiek, gan par to, kas patīk,” saka Gunta Sērdiene. “Kopā taču jautrāk,” piebilst Sandra Segliņa.
Kopas vadītāja M. Kaņevska “Kursas Laikam” pastāsta, kā pirms deviņiem gadiem iesākusi braukt uz Bunku, bet šobrīd jau atzīst, ka viņai ciems ir otrās mājas, bet kopas floristes – labas draudzenes. “Iesākumā mācījāmies floristikas tehnikas un paņēmienus, tagad jautājums drīzāk ir par jaunradi. Ko vēl skaistu radīt. Mēs šeit nestrādājam peļņai, jo visi darbi, kas top, ir ļoti darbietilpīgi un tos pārdot nav izdevīgi. Vairāk mūsu idejai atbilst labdarība, tādēļ arī nolēmām piedalīties Priekules tirdziņā,” stāsta M. Kaņevska.
Kopas vadītāja atzīst, ka pati noformē telpas un pilda pasūtījuma darbus, tomēr šeit Bunkas floristikas pulciņā gūst patiesu baudījumu no padarītā. “Šī ir kā kopīga meditācija, pēc kuras patiešām jūtos lieliski,” tā M. Kaņevska.