Rada lielizmēra konstruktorus
SIA “J.A. Wood Country” nosaukums ietver uzņēmuma īpašnieku Jāņa un Aijas Eizengraudu vārdu pirmos burtus un tulkojams kā “koku zeme”. Jo jaunākajai paaudzei paredzētā ekoloģiskā produkta uzgriežņi un skrūves tiek ražoti no oša un citiem lapu kokiem, savukārt savienojamās detaļas no finiera saplākšņa, kas pārklāts ar sertificētām, Eiropas standartiem atbilstošām krāsām. “Ideja bija radīt liela izmēra konstruktoru, lai bērni varētu radoši darboties gan paši, gan kopā ar vecākiem. Pirmā ir palaista saliekama rotaļu māja, kas attīsta mazuļu iztēli, nākotnē būs arī pilis un automašīnas,” atklāj uzņēmuma vadītājs.
Tausta realizēšanas iespējas
Uzsvars tiek likts uz liela izmēra rotaļu priekšmetiem, bet ir atjausts, ka nepieciešams arī kas mazāks – lai cena neatbaidītu tos, kuri gatavi vispirms pamēģināt. Piemēram, ir iespējams nopirkt vairākas detaļas un, pašiem liekot kopā, veidot skapīšus, plauktiņus, mantu kasti, krēslu.
Testējot rotaļu lietas, to radītāji novērojuši, ka tās sāk patikt bērniem virs trim gadiem un tālāk – bez ierobežojumiem. Viens no prezentācijas pasākumiem noticis šovasar Liepājas pusmaratona laikā. “Kurzemes biznesa inkubatoram (KBI) šajā pasākumā bija telts, kurā reizē ar citiem savu produkciju demonstrējām arī mēs. Bērnu interese par konstruktoru bija tik liela, ka zēni un meitenes cits citam ņēma nost koka skrūves, arī vecāki krita uz ceļiem un ņēmās ar detaļām. Šī lieta noteikti ir trāpījusi mērķī.”
Sadarbību ar KBI jaunie uzņēmēji vērtē kā veiksmīgu. Vienudien atraduši informāciju, ka KBI piedāvā kursus “Piecās dienās uzņēmējs”. Iegūta zināšanu pamata bāzīte, kas pabiksta un iedrošina cilvēkus, kuriem jau ir ideja. Vairāku iekārtu iegādei pēc dažādu dokumentu nokārtošanas saņemts kredīts no valsts programmas “Altum”. “Iestāšanās KBI pavēra finansiālu iespēju saņemt valsts atmaksātus 80 procentus mājaslapas izstrādei, reklamēšanās pakalpojumiem. Atbalsts ir plusiņš, bet pašam vien jādara,” secina J. Eizengrauds un neslēpj, ka bizness ir tikai pašā sākuma posmā un vēl ārkārtīgi daudz darāmā. Nupat tikuši pie rotaļu mājas iepakojuma, tāpēc produkcija popularizēta vienīgi internetā.
“Nebazūnējām, kamēr vēl nebija gatavs, bet pašlaik krāsoto un nekrāsoto mājas versiju var apskatīt “Feisbuka” lapā “Baubau rotaļlietas”. Pasaulē lielākajā interneta tirgotavā “Bay.com” prece iet uz Vāciju. Lai realizētu Latvijā, vērsīsimies pie bērnudārziem. Ja aktīvi pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji aicinās, labprāt aiziesim un parādīsim. Pavisam drīz būs gatava mūsu mājaslapa.”
Sāk Vācijā pagrabā
To, ka konstruktors var ieinteresēt ne tikai pirmsskolas vecuma bērnus, Eizengraudi pārliecinājušies savā ģimenē. “Mums ir piecpadsmit un sešus gadus veci puikas. Izstrādes posma lūzuma brīžos, kad piezagās šaubas, vai un kam tas vispār būs vajadzīgs, objektīvākie vērtētāji bija tieši Daniels un Stefans. Dienas un vakari tagad aiziet, ražojot, kārtojot dokumentāciju, domājot, kā sevi labāk pasniegt mājaslapā un sociālajos tīklos. Mārketings un makšķerēšana ir māksla – nepietiek ar āķa un pludiņa iemešanu. Un ir divi varianti: maksāt naudu citiem vai darīt pašiem.”
Pēc izglītības Jānis ir mūziķis, spēlē trombonu Liepājas Simfoniskajā orķestrī, Aija ir pedagoģe un juriste. No Auces nākušajam vīrietim un viņa dzīvesbiedrei, kuras dzimtā puse ir Saldus, galva vienmēr bijusi pilna ar idejām, pētījuši tirgus situāciju un secinājuši, ka liela izmēra koka konstruktoru ražošanas nišā konkurentu nav daudz. “Trīs gadus visa ģimene dzīvojām Vācijā, staigājām pa rotaļlietu veikaliem un visur redzējām galvenokārt plastmasas izstrādājumus no Ķīnas. Paši mitām otrajā stāvā, bet pirmajā stāvā – vācietis. Kad viņš izbrauca, gāju pagrabā zāģēt, lai pārliecinātos, kas sanāks. Vienubrīd sapratām, ka jāatgriežas Latvijā.” Iepriekš J. Eizengrauds jau bija iemēģinājis spēkus uzņēmējdarbībā, nodarbojies ar pārvadājumiem.
Enerģiskie kurzemnieki par savu uzņēmējdarbības formu izvēlējušies SIA. Pašlaik konstruktori top īrētā telpā Liepājā, galvenais darītājs ir viņš pats, dzīvesbiedre atbild par grāmatvedības jautājumiem. Ar dažu specifisku iekārtu ģimenītei palīdzējis Aucē dzīvojošais Jāņa tētis, kurš pēc profesijas ir inženieris. “Koka amatnieks bija mans vectēvs, bet es tolaik par to vēl neinteresējos. Arī darbmācība skolā – ne visai, bet, redz, dzīve visādi iegrozās. Cilvēks, ja vien grib, visu var panākt, prasmes apgūstamas profesionālā skolā, ražošanas kursos vai arī pašmācības ceļā. Jebkurā gadījumā kaut ko maksā gan literatūra, gan sabojātie materiāli un patērētais laiks.”
Rūpīgi saplānojot diennakts stundas, pagaidām mūziķis veiksmīgi apvieno algoto darbu orķestrī ar uzņēmējdarbību un nākotni nezīlē. “Nav vērts tērēt laiku, domājot, kā būs. Virziens ir paņemts, jāiet tik uz priekšu. Nauda jāpelna, jo biznesam ir liela mute.”
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām