Zēni raļļo, meitenes “kūko”
Aizputē jau trešo gadu Skolēnu jaunrades centra pasākums “Vāģi” kopā pulcēja tuvāku un tālāku skolu jauniešus. Kamēr zēni Aizputes vidusskolas aktu zālē sacentās koka auto modeļu autosacīkstēs, tikmēr meitenes meistaroja mašīnas ēdamā formā – kā kūkas.
Šogad pirmo reizi pasākums notika Aizputes vidusskolā, jo katru gadu dalībnieku skaits palielinās. “Vāģu” idejas autors Ģirts Brumsons pastāsta, ka galvenais labu rezultātu sasniegšanai ir pacietība un nedaudz arī skolotāju ietekme. “Grūti jau pateikt, cik un kuram skolotājs palīdz. Tas arī nav būtiski, jo svarīgākais – ka bērniem ir prieks.”
Pirmo reizi pasākums “Vāģi” bija tikai sacīkstes zēniem, bet organizators nodomājis, ka meitenes tiek apdalītas un ka viņām arī vajag kādu pasākumu. “Tad izdomājām, ka katru gadu arī meitenes varētu kaut ko darīt ap auto tēmu. Pasākums varētu būt kā alternatīva klasiskai mājturības olimpiādei,” saka aizputnieks.
Nedrīkst gatavot mājās
Aizputes vidusskolas mājturības kabinetā brīdī, kad kūku kariem tiek dots starts, aktīvi rosās deviņas meiteņu komandas: katrā pa divām dalībniecēm. “Pagājušajā gadā meitenes tikai veidoja automašīnu dizainu, bet šogad es piedāvāju ideju – pasniegt kūku formā, kuru var baudīt un kas būtu kā kopējs noslēguma pasākums. Katru gadu ir jāizdomā, kā meitenes ar savu sievišķīgo pusi var piedalīties šajā pasākumā. Tā, lai mēs pieslēdzamies arī tad, ja nebraucam ar mašīnām.”
Aizputes vidusskolas mājturības kabinetā ir daudz vietas, tāpēc arī pasākums notiek šeit, lai varētu ērti izvērsties. “Nosacījumi kūkām ir tādi, ka torte nedrīkst būt sagatavota mājās. Drīkst sacept kārtas, jo dotas ir tikai divas stundas. Tas arī viss. Pārējais ir ļoti radošs process – noformējums, nosaukums,” pastāsta Aizputes vidusskolas mājturības skolotāja Agrita Fausta. Turpat blakus rosās aizputnieču komanda. Viena no tās dalībniecēm 7. klases skolniece Erīna Šīmane pastāsta, ka gatavošanās pasākumam notika gan mājturības stundās, gan pulciņā. “Sākumā mēs izmēģinājām, izcepām mazāku kūciņu, tad izdomājām un uzzīmējām visu kūkas dizainu.”
Jāievēro parametri
Laikus pasākumam gatavojušās ne tikai meitenes, bet arī puiši. Kā pastāsta Liepājas Bērnu un jaunrades centra kokapstrādes pulciņa skolotājs Guntars Graudiņš, koka automašīnu modeļu izgatavošana notikusi, ņemot vērā puišu darba tempu. “Citiem iet ātrāk, citiem – lēnāk. Citiem tas paņēmis nedēļu, citiem – mēnesi. Tas atkarīgs no tā, cik zēni spēj labi strādāt.”
Ir daudz visādi parametri, kas jāievēro, lai mašīnas modelis būtu visātrākais, atklāj pedagogs. Riteņiem ir jābūt apaļiem, jāievēro smagums – 140 grami; ja uztaisa vieglāku, tad ir skaidri zināms, ka mašīnas modelis nebrauks tik ātri.
Kad autosacīkstes bija beigušās, kūkas izceptas un žūrija apspriedusies, notika labāko apbalvošana. “Man patiess prieks redzēt un just, cik jaunā paaudze ir atraktīva, izdomas bagāta un arī prot kaut ko praktiski izgatavot, pagatavot un arī no tā nekautrējas. Žūrijai nebija viegli izvērtēt, jo centušies bija visi un ieguldīta gan izdoma, gan darbs, bet visi jau nevar uzvarēt,” pasākuma noslēgumā teica žūrijas komisijas priekšsēdētājs, SIA “Elpa” direktors un pasākuma ģenerālsponsors Gundars Sisenis.
Būs turpinājums
Labākie pasākuma dalībnieki saņēma ne tikai dāvanas no SIA “Elpa”, bet arī mākslinieka un “Vāģu” idejas autora Ģ. Brumsona veidotos kausus.
Koka automašīnu ātrumsacīkstēs 1. vietu ieguva Jānis Jurēvičs no Lažas speciālās internātpamatskolas, 2. vieta tika Jānim Straumem no Liepājas Bērnu un jaunatnes centra, 3. vietu izcīnīja Renārs Līnis no Aizputes vidusskolas, bet 4. vietu – Roberts Bērziņš no Skolēnu jaunrades centra. Kā vizuāli skaistākās koka automašīnas modeļa īpašnieku 1. vietā ierindoja Kārli Melveri no Liepājas Bērnu un jaunrades centra. Žūrija auto jau paspēja nodēvēt par optimistiskāko un nosauca par “Smaidiņu”. 2. vietā palika Elvis Rudenieks, kurš arī pārstāvēja Liepājas Bērnu un jaunrades centru, 3. vietā – Viesturs Biģelis no Liepājas speciālās internātpamatskolas, bet 4. vieta tika Kristapam Vīdmanim no Skolēnu jaunrades centra.
Savukārt kūku karos laurus plūca Alsungas vidusskolas 9. klases skolnieces Ginta Šternberga un Sintija Slavinska. Sveicot meitenes, žūrijas priekšsēdētājs G. Sisenis teica: “Mums no Alsungas nāk ļoti daudz piena.” 2. vietā ierindojās Lažas speciālās internātpamatskolas skolnieces Ieva Voitaha un Ilze Lībeka, kuras saņēma uzslavas no žūrijas priekšsēdētāja par receptes pievienošanu kūkai, kā arī tā bija vienīgais meistardarbs no rupjmaizes. 3. vietā – Dunalkas pamatskolas skolnieces Liene Zēberga un Justīne Kleinšmite. Pasākums noslēdzās ar kūku degustāciju un skaidru domu, ka sacensības notiks arī nākamajā gadā.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām