Rekurzeme.lv ARHĪVS

Grobiņas novada "Dižvanagos" vēl šogad plāno sākt rehabilitācijas centra būvniecību

LETA, ziņu aģentūra

2012. gada 2. augusts 12:11

368
Grobiņas novada "Dižvanagos" vēl šogad plāno sākt rehabilitācijas centra būvniecību

Biedrība "Dižvanagi" Grobiņas novada "Dižvanagos" vēl šogad plāno sākt rehabilitācijas centra būvniecību, kur jau nākamvasar varētu notikt nometnes bērniem ar īpašām vajadzībām, apmācības, semināri u.c.

Kā "Rietumu Radio" pastāstīja biedrības vadītāja Ilze Durņeva, biedrība plāno uzbūvēt trīs namiņus, kas paredzēti nakšņošanai, un vienu, kas piemērots semināru un apmācību norisei. "Ļoti izjūtam to, ka mums nav savu māju. Bērni, kuri piedalās biedrības organizētajās nometnēs, protams, vēlas, lai viņi uz vietas varētu nakšņot un vakaros nebūtu jāatgriežas mājās," pastāstīja biedrības vadītāja, piebilstot, ka šogad "Dižvanagos" notiek četras nometnes.

Rehabilitācijas centra izveidei kopumā nepieciešami aptuveni 70 000 latu, bet pašlaik biedrības rīcībā ir 5000 latu. Durņeva ir pārliecināta, ka trūkstošo summu izdosies savākt, - esot sāktas sarunas ar vairākiem uzņēmējiem, kuri solījuši atbalstu. Centra būvniecību plānots sākt šogad, lai līdz nākamā gada vasarai tas būtu gatavs.

Biedrībai ir izveidojusies laba sadarbība ar poļu izcelsmes amerikāņu fizioterapeiti un osteopāti Boženu Bejnari-Slavovu, kas otro gadu pēc kārtas ieradusies Liepājā. Viņa vada seminārus par bērnu rehabilitācijas iespējām, kā arī augustā "Dižvanagos" vadīs desmit dienu nometni, kurā piedalīsies ap 20 ģimeņu, kas pērn iesaistījušās Bejnares-Slavovas rehabilitācijas programmā. Ārstes un viņas komandas vizīte Liepājā šogad iespējama, pateicoties portālā "ziedot.lv" savāktajiem ziedojumiem - gandrīz 37 000 latu.

Ja ziņots, ka Bejnare-Slavova 15 gadus strādājusi kopā ar Glenu Domanu Cilvēku potenciāla attīstības institūtā.

Pagājušā gada novembrī Liepājā notika biedrības "Dižvanagi" sadarbībā ar Liepājas domi rīkots seminārs par Latvijā reti izplatītu - Glena Domana - terapijas metodi. Tā gaitā vecākiem stāstīja par bērnu nervu sistēmas uzbūvi, attīstību, iespējamiem traucējumiem un metodēm, kas domātas, lai traucējumus novērstu.

"Vairāk nekā desmit gadus strādājot par pediatri, sastopu daudz vecāku, kuri ir nolaiduši rokas, jo paši nespēj atrast jaunas metodes savu bērnu ārstēšanai vai arī pasīvi gaida, kad pienāks rinda valsts apmaksātai palīdzībai rehabilitācijas centros," skaidroja bērnu ārste Jūlija Cīrule-Galuza. Viņa ar amerikāņu ārsti, kura ir Domana skolniece, kontaktējas ar interneta starpniecību un uzaicinājusi viņu ierasties Liepājā.

Cīrule-Galuza skaidro, ka Glena Domana metodes būtība ir vienkārša: maksimāli agri bērna vecāki tiek izglītoti par bērna nervu sistēmu, problēmām un iespējamo attīstības veicināšanu. Rezultātā bērns, kas pirms tam nespēja pat pakustēties, sāk rāpot, staigāt, lasa grāmatas un apmeklē skolu.