Arī paši mazākie svin Miķeļdienu

Miķeļdienas atzīmēšana ir svarīga ne tikai skolas vecuma bērniem un viņu vecākiem un vecvecākiem, bet arī pašiem mazākajiem – bērnudārza vecuma bērniem. Par to “Kursas Laiks” pārliecinājās Vērgales PII “Kastanītis”. Sarunā ar bērnudārza vadītāju Gaidu Akerfeldi atklājās, ka mazie labprāt iesaistās svētku aktivitātēs, kas šeit norisinās rīta pusē.
Ciemos nāk ražas vīrs
Kā pastāstīja PII “Kastanītis” vadītāja, bērnus Miķeļdienā jau tradicionāli apciemo pats Miķelis. “Rotaļu rītā atnāk pie mums Miķelis,” taujāta, kā tad mazākie svin Miķeļdienu, atbild G. Akerfelde. Šogad Ražas vīrs bija tērpies ar kļavas lapām rotātā cepurē, lietus mētelī un gumijas zābakos, kā tas šoreiz pienācās lietainajai Miķeļdienai. G. Akerfelde stāsta, ka Miķeļa tēlā parasti iejūtoties kāds no pedagogiem. Šogad tā bijusi mūzikas skolotāja Simona Tomase.
S. Tomase kopā ar bērniem dziedāja dziesmas, ko mazie jau iepriekš bija mācījušies mūzikas nodarbībās, un gāja rotaļās. “Kopā ar Miķeli gājām rotaļās. Šogad, piemēram, mēs garšojām, kā garšo kāposts. Miķelis rādīja dažādus dārzeņus, kas ir rudenī izauguši, un tad mēs kopā skaitījām viņus un tad beigās visi tā kā truši grauzām kāpostus,” stāsta bērnudārza vadītāja. Taujāta, vai bērniem patīk ikgadējās Miķeļdienas svinības, G. Akerfelde atbild: “Bērniem jau rotaļas vienmēr ir patikušas.”
Tradīcija – dārzeņu izstāde
Tāpat kā Miķeļa ciemošanās, arī dārzeņu izstāde PII “Kastanītis” jau kļuvusi par tradīciju. “Mums ir dārzeņu izstāde. Mazajām grupiņām tepat lejā, zālē. Ar vecākiem katrs kaut ko izveidojis un atnes – mums katru gadu tā ir,” pastāsta vadītāja. Arī “Kursas Laikam” bija tā iespēja aplūkot bērnu un viņu vecāku kopdarbus un jāteic, ka izdomas mazo vecākiem netrūkst. No dārzeņiem izveidoti dažāda izmēra kuģi, lielāki un mazāki kukaiņi un tārpiņi, dažādi meža un mājdzīvnieki – zaķi, kaķi u.c.
Taujāta, vai mazie Miķeļdienā rīko arī Miķeļdienas tirdziņu, kā tas bieži notiek citos bērnudārzos, Vērgales bērnudārza vadītāja atbild: “Bērni tomēr drusku tā kā par mazu. Tad vecākiem ir jātaisa kaut kas, lai viņiem būtu, ar ko tirgoties, par naudu arī vēl īstas skaidrības nav. Skola ir skola – tur jau viņš skaita tās kapeikas, bet te ir tā, ka vēl ne – lai tas paliek skolai.” G. Akerfelde gan atklāj, ka paretam tirdziņi tiek rīkoti ap Ziemassvētku laiku, tomēr rudens svētki bērniem vairāk paiet rotaļās.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām