Rekurzeme.lv ARHĪVS

“Sapņu stacija” var piestāt visur

LIENE ANDERSONE-KOLOSOVA

2016. gada 24. novembris 07:00

157
“Sapņu stacija” var piestāt visur

“Mēs vienmēr centīsimies atrast iespēju, lai piepildītu kāda vēlmi, kas būtu samērīga ar viņa iespējām, tādēļ jau esam “Sapņu stacija”!” saka uzņēmuma valdes locekle, kultūras pasākumu organizatore Agnese Kuplēna. ““Sapņu staciju” nākotnē redzu kā pastāvīgu darba vietu un pazīstamu zīmolu. Es domāju, ka ar šādu nākotnes mērķi mēs visi arī esam apvienojušies,” atklāj pasākumu rīkotāja Marta Grundmane.

Apvieno uzticamus cilvēkus
Uzņēmums “Sapņu stacija” ir sens A. Kuplēnas sapnis. “Kultūras jomā kā organizatore, pasākumu vadītāja darbojos kā pašnodarbinātā. Tad sāka uzrasties nopietnāki, lielāki piedāvājumi, bet viena pati to darīt vairs nevarēju. Ja esmu pašnodarbinātā, nevaru piesaistīt vēl palīgus komandā. Sapratu, ka jāsper solis sena sapņa virzienā un jātaisa SIA. Izveidoju komandu, kurā aicināju atbilstošus cilvēkus. Marta Grundmane ir mana bērnības draudzene, uz kuru vienmēr var paļauties – tas ir ļoti svarīgi. Viņa ir ļoti gudra, sistemātiska savos darbos. Mums ir izveidojies lielisks duets. Artis Strautmanis ir jurists. Arī tas ir svarīgi, ka uzņēmumā ir cilvēks, kurš pārzina papīru un likumu lietas. Nevaru iedomāties, ja mums nebūtu vēl ceturtais palīgs – Astrīda Ķipsta,” savus komandas biedrus raksturo A. Kuplēna.
M. Grundmane pievienojas: “Tā kā esmu no skolas vecuma piedalījusies dramatiskajā pulciņā un teātra studijās, pasākumu vadīšana nav sveša. Apgūta aktiermeistarība, scenāriju rakstīšanas pamati – šīs iemaņas šobrīd vēl papildinu. Savu dzīvi nevaru iedomāties bez tā saucamās kultūras jomas. Strādājam tandēmā ar Agnesi pie ideju ģenerēšanas, scenārijiem. Strādāju pie scenogrāfiskā noformējuma un kostīmiem, ja tas nepieciešams. Domāju, ka mēs labi papildinām viena otru, līdz ar to ir ļoti viegli sastrādāties jebkuros jautājumos un gadījumos.”
“Mani visvairāk priecē tas, ka viens otram uzticamies – tā ir īpašība, kas ir pati svarīgākā, darbojoties komandā,” atklāj A. Kuplēna. Viņa secinājusi: “Ja ir maza komanda, mazs uzņēmums, visiem dalībniekiem pat jāelpo ir līdzīgi. Ja tā notiks, darbi veiksies labāk. Ja kaut vienam kaut kas nepatīk no pieņemtā lēmuma, daudz kas var pajukt.”
Arī uzņēmuma nosaukums radies pēc kopīga domu lidojuma kādā komandas tikšanās reizē. ““Sapņu stacijas” nosaukums slēpj plašu diapazonu – stacijā jebkas var pieturēt, jo sapņi katram ir tik dažādi! Sapnis ir labs pasākums, tas var būt skaists koncerts vai mīlestības atrašana!” priecīgi un aizrautīgi saka uzņēmuma izveidotāja.

Nišas meklējumos
“Sapņu stacija” pastāv kopš jūlija. Pagaidām uzņēmuma komanda ir savas nišas meklējumos, cenšoties būt atšķirīgi no citiem līdzīgiem uzņēmumiem, kādu nav mazums. “Mēs taustāmies, un mums nav pamata steigai,” norāda A. Kuplēna. Un M. Grundmane piebalso: “Pasākumu organizatoru ir daudz, ir jāatrod tā ailīte, kura vēl ir brīva, lai tajā attīstītos.”
“Sapņu stacija” klientiem piedāvā rīkot gan privātos pasākumus, kā dzimšanas dienas bērniem un pieaugušajiem, kāzas, gan korporatīvos pasākumus. A. Kuplēna priecājas, ka savās darba gaitās pasākumu jomā guvusi pamatīgu pieredzi. “Man bija diezgan garš Rīgas periods. Sava darba mūža gaitās esmu sakrājusi daudz kontaktu, kas pasākumu rīkotājam ir galvenais darba instruments.”
Ar nišas meklējumiem uzņēmums nesteidzas tādēļ, ka visiem ir pamatdarbi. Agnese strādā Liepājas Leļļu teātrī, Marta ir tūrisma aģentūras vadītāja, Artis – jurists Valsts zemes dienestā. “Kad mums ir brīvs no darba, tad arī pieslēdzamies pasākumu jomai. Nevaram paļauties tikai uz savu uzņēmumu, kamēr neesam atspērušies, kļuvuši pazīstami – atspērienam vajadzīgs vismaz gads. Vasarā un Ziemassvētku laikā, kad ir daudz pasākumu, tad ir skaisti, bet pārējā laikā arī jādzīvo,” atklāj A. Kuplēna. “Tagad ir jāstrādā pie tā, lai sabiedrība zinātu, ka mēs tādi esam. Mūsu mērķis nav patikt visiem, bet lai par mums runātu – būtu apritē, būtu savs vārds!”
“Sapņu stacijas” pieredzes kontā ir vairāki nozīmīgi pasākumi. Piemēram, “Latvijas Dzelzceļa” Kurzemes nodaļas lielā balle Liepājas Olimpiskajā centrā. “Man kaut kas ir ar tām transporta iestādēm, jo Rīgā pasākumu taisīju arī “Rīgas satiksmei”,” smejas A. Kuplēna.
M. Grundmane ir pārliecināta, ka viņu spēkos ir organizēt jebkura mēroga pasākumus. “Tas mums patīk un, šķiet, arī padodas. To gan spriest citiem. Mani vienmēr aizrāvis radošais un galvas lauzīšanas process, būt pie pasākuma dzimšanas procesa. Pasākuma izpilde ir mazāk interesanta, tā parasti nāk ar problēmām un dažādām grūtības pakāpēm, bet laika gaitā esmu sapratusi, ka laikam nav problēmu, ar kurām nevarētu tikt galā.”
A. Kuplēnai ir kāda ideja. “Gribētu uztaisīt kādu publiska pasākuma ciklu. Esam secinājuši, ka mūsu joma varētu būt iepazīšanās vakaru rīkošana. Attiecības un mīlestība vienmēr bijusi aktuāla tēma, un, rīkojot pasākumus, mēs palīdzētu cilvēkiem iepazīties vislabākajā veidā – klātienē,” spriež pasākumu organizatore. Savukārt viņas kolēģe vēlētos uzrīkot kaut ko grandiozu, multifunkcionālu, “kur kopā savītos vairākas mākslas sfēras un būtu interesanti visām paaudzēm”.
Vēlmes pielāgo budžetam
“Mēs esam pasākuma tā saucamā neredzamā puse, aisberga neredzamā daļa, par kuru daudzi, kuriem kultūras joma kā tāda ir sveša, nemaz nenojauš. Esmu bijusi abās pusēs – gan kā mūziķe un pasākumu vadītāja, gan kā organizatore – un zinu, ko tas prasa,” pieredzē dalās A. Kuplēna. “Cilvēki nezina, ko prasa pasākumu rīkošana. Ir tādi, kuri pielāgojas tikai savām vēlmēm un nesaprot, cik kas maksā. Cilvēks piezvana un prasa, ka grib jubilejā grupu no četriem cilvēkiem, dīdžeju un vēl visu ko. Kad paprasām, kāds ir budžets, un pasakām, kas reāli no tā var sanākt, cilvēks brīnās. Tad ir situācija – gribēt jau var, bet nesanāk! Ja nesanāk, tad vēlmes jāsamazina un jāpielāgo iespējām. Tagad uzreiz prasām atvēlēto budžetu, lai zinām, ar ko rēķināties. Ja cilvēks pasaka, ka viņa budžets ir mazs, bet viņš kaut ko vēlas, mēs kaut ko taču atradīsim! Bet nevar būt ar tādu attieksmi – man vajag! Tādi cilvēki diemžēl nesaprot kultūras darbu un nemāk to novērtēt, domā – kas tad tur ko darīt!? Nevaram nodarboties ar labdarību. Vienmēr esam par zelta vidusceļu. Nevadāmies pēc sava izveidota cenrāža, citādi ļoti sašaurinātu klientu loku. Skatāmies pēc atvēlētā budžeta.” M. Grundmane secinājusi, ka nauda, protams, rada ierobežojumus gan klientiem, gan rīkotājiem. “Bet ar to nākas sadzīvot un kreatīvi pieiet visām pasākuma detaļām.”
Uzņēmumam ir bijusi pieredze ar dažādiem māksliniekiem, no kuriem daži prasot milzīgu honorāru tikai par savu vārdu vien, taču vakara vadītāji, mūziķi un citi mākslinieki “bez vārda” izdarot daudz lieliskāk un lētāk. Protams, ir pasūtītāji, kuri pieprasa zināmus māksliniekus, taču, ja vien nav nekādu iebildumu, pasākumiem tiek piesaistīti nezināmāki izpildītāji. “Katrs pasākums ir pieredze. Godīgi varu pateikt, ka ne jau peļņā ir tas sāls, bet gan sevi parādot no labākās puses,” ir pārliecināta A. Kuplēna.