Gatavojas koncertiem un konkursiem

Nīcas mūzikas skolas grafiks audzēkņiem un pedagogiem ir pārpildīts ar koncertiem. Tas uzliek papildu pienākumu pamatīgi trenēties – iemācīties skaņdarbus nospēlēt tik precīzi, lai pašiem un klausītājiem prieks. Mācības mūzikas skolā var dzirdēt visā Nīcas centrā – tas skan flautu, vijoļu un klavieru skaņās. Skolas direktore Dina Sleže cer, ka nākotnē skolā varēs īstenot sen lolotu ieceri – ieviest sitaminstrumentu spēles programmu. Taču vispirms vēlētos sakārtot esošo mūzikas programmu instrumentu bāzi.
Sāk trūkt pedagogu
Šogad Nīcas mūzikas skolā, kura aizvada savu 27. darbības gadu, mācās 78 audzēkņi, pērn – 81. Skola veiksmīgi realizē arī interešu izglītības programmu. “Tajā mācās desmit audzēkņi. Tie vairs nav skolas vecuma bērni un jaunieši, tie ir vai nu kādreiz mācījušies un pabeiguši skolu, vai arī pieaugušie, kuri vēlas papildināt savas mākslinieciskās prasmes mūzikas instrumentu spēlēšanā,” skaidro direktore. Audzēkņi ir ne tikai no Nīcas, Rudes, Otaņķu pagasta, bet brauc arī no Liepājas.
Rucavas filiālē mācās 13 skolēnu. No pērnajiem absolventiem divi turpina mācības mūzikas skolā Liepājā. “Cenšamies savus audzēkņus ieinteresēt visādos veidos, piemēram, izmantojot modernās tehnoloģijas, skolēnu tik iemīļotos telefonus ar tik daudz iespējām. Pasakām, lai atrod kādas konkrētas lietas, piemēram, video ar augstākās klases konkrēta instrumenta spēles izcilajiem mūziķiem – lai viņi zina, uz ko tiekties,” vienu no mācību metodēm min skolas direktore.
Skolā tiek īstenotas programmas klavierspēlē, flautas, ģitāras, vijoles, saksofona, akordeona spēlē. Kā interešu izglītības programma tiek piedāvāta arī vokālā dziedāšana. “Lai piesaistītu skolā vairāk puikas, vēlētos ieviest sitaminstrumentu spēli, taču tās ir dārgas izmaksas – instrumenti maksā daudz!” bilst D. Sleže. Viņa ļoti vēlētos atjaunot esošo instrumentu bāzi, jo daudz kas ir novecojis, nolietojies, bet jauni instrumenti prasa lielas izmaksas. Pārsvarā skolēniem ir pašiem savi instrumenti. “Kad viņi iestājas skolā, vecākiem sakām, ka izvēlētais apgūstamais instruments ir jāsagādā pašiem. Jo ir taču jātrenējas arī mājās spēlēt. Uz vietas skolā esošos varam iedot tikai nodarbībām,” paskaidro direktore.
Audzēkņi savu sniegumu un instrumentu spēles prasmi var parādīt, spēlējot solo vai kolektīvās muzicēšanas ansambļos jeb kameransambļos. “Uz to arī liekam lielāko akcentu, lai skolēns iemācītos pielāgoties, spēlēt kopā ar citiem, izprastu, kā spēlēt,” stāsta mācību iestādes vadītāja. Orķestra skolai nav, jo nav tik lielas un plašas instrumentu daudzveidības. Vēl skolā izveidota kapela, kas sadarbojas ar deju kopu, lai audzēkņus ieinteresētu folkloras tradīcijās.
Taču skolai jāsaskaras ar vēl kādu būtisku problēmu. “Trūkst pedagogu! Visi skolotāji, kuri šeit strādā, neviens nav vietējais – mēs visi braucam no Liepājas. Pagaidām skolotāju kodols ir nemainīgs, taču jūtam, ka ar laiku saskarsimies ar situāciju, ka jaunie vietā nenāks. Pārsvarā visi talantīgie ir izmācījušies un palikuši galvaspilsētā.”
Pasākums pasākuma galā
Nīcas mūzikas skolas audzēkņiem decembrī jāsniedz seši koncerti, pārsvarā tie ir pasākumi Ziemassvētku noskaņās. “Baznīcā bija Adventes dievkalpojums, 8. decembrī uzstāsimies tradīciju zālē koncertā, 15. decembrī – skolas pasākumā, 18. decembrī – Liepājas katoļu baznīcā, 19. decembrī koncertu sniegs interešu izglītības programmas audzēkņi, bet 20. decembrī koncertu sniegsim pašvaldības Ziemassvētku pasākumā. Intensīvs un saspringts laiks!” teic D. Sleže.
Papildus tam vēl jāgatavojas mūzikas instrumentu spēļu valsts konkursam. Šogad tas būs klavierspēlē. “Pērn konkurss bija ģitāras spēlē, aizpagājušo gadu – pūšaminstrumentiem. Parasti jau var paredzēt, uz kuru instrumentu loze kritīs, lai var sākt gatavošanos konkursam laikus,” stāsta direktore un piebilst, ka atlases kārtas notiks vēl decembrī, bet nākamās kārtas – pēc Jaunā gada, tuvāk pavasarim.
Martā gaidāma mazpilsētu un lauku mūzikas skolu kopā sanākšana. “Šogad jau šis pasākums bija kupli apmeklēts. Par mums tādā veidā uzzināja Olaines mūzikas skola – ieguvām draugus. Rudenī bija sadraudzības koncerts pie mums. Cerēsim, ka arī nākamgad atsaucība nebūs mazāka,” saka D. Sleže un pauž prieku, ka žurnālā “Partita”, kas ir Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas izdevums, arvien biežāk lasāms kāds Nīcas mūzikas skolas audzēkņa vārds.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām