Rekurzeme.lv ARHĪVS

Desas un kliņģeri iet no rokas, smukumlietām – pieprasījums mazāks

VENDIJA PIKŠE

2016. gada 29. decembris 07:00

136
Desas un kliņģeri iet no rokas, smukumlietām – pieprasījums mazāks

Gada nogalē tirgotāji sākuši atskatīties uz gada laikā izpārdoto un sapelnīto. Aizputes tirgus laukumā strādājošie dalās divās grupās – vieni ir apmierināti, citi šokā par novadā dzīvojošo cilvēku maciņa tukšumu.
Ziemassvētku eglīšu tirgotājs Modris Kristovskis ir ļoti pārsteigts, ka šogad bizness uz svētkiem iet tik slikti. Viņa tirgotās egles šogad pirkuši mazāk, lai gan cena par aptuveni 1,20 metrus garu egli ir ļoti zema – 2,50 eiro. “To jau nesaku tikai es vien – iet arvien švakāk un švakāk. Un tā sāls vairs nav cenā. Cilvēkiem vienkārši nav naudas,” pārliecināts ir M. Kristovskis.
Līdzīgi uzskati ir arī Agnesei Abersonei, kura piedāvā iegādāties dažādus kūpinātas gaļas izstrādājumus. Viņa secinājusi, ka šobrīd tirgus laukumus apdraud lielveikali, kas noceļ klientus. “Iet švaki, jo cilvēki vairāk iepērkas lielveikalos, kur ir silts un viss skaisti izskatās. Ar mašīnām piebrauc, visu nopērk un prom, bet mēs šeit ārā salstam,” stāsta A. Abersone.
Ģimenes uzņēmuma “Kalniņkalni” darbinieki Ārijs un Kristīne Bēliņi šogad par tirdzniecības apjomiem priecājas, jo viņu produkciju pērkot labi, it sevišķi pirms pašiem svētkiem. Uz svētkiem tiekot gatavots īpašs sortiments, piemēram, cūkas galva, jo, tirgojoties jau sešu gadu garumā, zināms, kādus ēdienus uz svētkiem vēlas klienti. “Necerējām, ka būs tik labi! Cilvēki grib pie mums iepirkties,” priecājas K. Bēliņa.
To, ka svētku laiks palīdz biznesam, apstiprina arī Aizputes beķerejas īpašnieks Sandris Štāls. Uz Ziemassvētkiem un Jaungadu cilvēki vairāk pērkot pīrāgus, kliņģerus un pīrāgu mīklu. Šogad speciāli sagatavots arī jaunums – Ziemassvētku kliņģeris.
Pirmo gadu laimi tirdzniecībā izmēģināja arī Arta Smiltiņa, kura klientiem piedāvāja mirdzošās diegu bumbas. Viņa gan vēl nezina, vai tirdzniecībā atgriezīsies arī nākamgad, jo nav gājis tik labi, kā gribētos. “Situācija varētu būt labāka, jo pirktspēja Aizputē nav nekāda dižā. Cilvēkiem trūkst arī Ziemassvētku noskaņas. Par to, vai tirgoties nākamgad, lems tad, kad saskaitīs visu grāmatvedību, lai redzētu, vai izdevies nopelnīt.