Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņi atgriezušies no Maltas
Izmantojot Erasmus+ programmas sniegtās iespējas, Liepājas Jūrniecības koledžas Jūrskolas trešā kursa stūrmaņu programmas audzēkņi Kitija Lagzda un Ņikita Krupnovs atgriezušies no prakses Maltā, kur divas nedēļas kā klāja kadeti pavadīja uz kompānijas ''Gozo Channel'' kravas un pasažieru prāmjiem, lai papildinātu savas zināšanas izvēlētajā specialitātē, informē skolas pārstāvji.
Kompānija ''Gozo Channel'' nodrošina prāmju pakalpojumus starp salām Malta un Gozo. Uzņēmuma prāmju pakalpojumi ir galvenā saikne starp šīm divām salām un to katru gadu izmanto miljoniem tūristu. Kompānijas pārziņā patlaban ir trīs identiski prāmji.
Kitija Lagzda stāsta, ka piedalīties Erasmus+ prakses mobilitātē izvēlējusies tāpēc, ka tā šķitusi laba iespēja ārpus Latvijas papildināt savas praktiskās un teorētiskās zināšanas, kā arī uzlabot angļu valodas prasmes. Tā bijusi arī lieliska iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, valsti un rast priekšstatu par tās kultūru un vēsturi. ''Prakses laikā esmu izpratusi kuģa darbību kopumā, to skaitā kravas iekraušanas un izkraušanas darbus, kā arī iepazinusies ar drošības nosacījumus uz kuģa, piemēram, kas ir jādara, kad atskan trauksmes signāls,'' stāsta Kitija. Kapteiņa uzraudzībā, Kitijai bijusi iespēja arī stūrēt kuģi. Tas meitenei licis saprast, ka izvēlēta pareizā profesija. Jauniete uzskata, ka papildus iegūtajām zināšanām profesijā, pilnveidotas arī komunikācijas prasmes, iepazīta atšķirīga kultūra un svētku svinēšanas tradīcijas, apskatīti nozīmīgi dabas pieminekļi, kas vairs nav pieejami. Piemēram, slavenais Maltas dabas tūrisma objekts Azūra logs, kas tikai divas dienas pēc atgriešanās Latvijā - 8. martā stipra vēja un viļņu rezultātā sabrucis, neatstājot nekādas liecības par šo dabas objektu. Jaunietei bijusi iespēja apceļot arī Maltas salu Gozo, kas ir ļoti skaista ar vēsturiskiem pieminekļiem un savu vienkāršo burvību.
Tomēr vislielāko gandarījumu Kitijai sagādājusi iespēja strādāt kopā ar kuģa komandu, kas atbalstījusi it visā. ''Bija prieks strādāt kopā, jo komanda bija ļoti draudzīga un palīdzēja, kad tas bija nepieciešams,'' atzīsts topošā stūrmane un piebilst, ka iespaidi par Maltu palikuši ļoti pozitīvi. ''Arī citiem iesaku piedalīties Erasmus+ projektos, jo tas ir liels piedzīvojums iegūt pieredzi ārpus Latvijas, apskatīt jaunas valstis un iepazīties ar jauniem draugiem,'' uzskata Kitija.
Ņikita Krupnovs izvēlējies piedalīties Erasmus+ prakses mobilitātē, jo arī vēlējies uzlabot savas angļu valodas zināšanas un iegūt darba pieredzi citā valstī. ''Ļoti patika projekta vadītāju attieksme, kuri palīdzēja atrisināt radušās problēmas un sniedza atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem. Prakses laikā varēju paļauties uz viņu palīdzību,'' norāda Ņikita. Puisis stāsta, ka ieguvis lielu pieredzi darbā uz kuģa. Uzzinājis, kas jādara ārkārtas gadījumos, ja tādi rodas. Kā arī bijusi iespēja praktizēties kuģa stūrēšanā un jūrnieku mezglu siešanā. ''Prakses laikā uzlaboju savas angļu valodas iemaņas un spēju darboties komandā. Iepazinu jaunas vietas un vēsturiskus pieminekļus,'' stāsta Ņikita un piebilst, ka bijusi arī iespēja redzēt krāšņu karnevālu. Taču spilgtākie iespaidi Ņikitam palikuši tieši par darbu uz kuģa kopā ar izpalīdzīgo un saprotošo komandu. ''Komandas biedru attieksme bija ļoti patīkama, viņi man paskaidroja un parādīja visu, kas mani interesēja,'' gandarīts ir Ņikita.
Liepājas Jūrniecības koledžas projektu speciāliste Jekaterina Zalomova norāda, ka patlaban šis nav vienīgais Erasmus+ programmā īstenotais studentu apmaiņas projekts. Pieci koledžas otrā kursa stūrmaņu programmas audzēkņi no februāra līdz maijam turpina iziet apmācību Lietuvas Jūras akadēmijā. Savukārt divi Rumānijas Mircea cel Batran Jūras akadēmijas studenti 2016./2017. m.g. pavasara semestra laikā studē Liepājas Jūrniecības koledžā. Daniels Lovins un Jonuts Kristians Dragans ir pirmie Erasmus+ apmaiņas programmas studenti, kuri koledžā studē tik garu periodu. ''Jaunieši mācās kopā ar stūrmaņu nodaļas otrā kursa augstākas izglītības programmas studentiem. Ar viņiem gan individuāli, gan grupā strādās koledžas pasniedzēji, lai nodrošinātu teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu apguvi,'' skaidroja J. Zalomova. 2015.gada novembrī Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis viesojās Mircea cel Batran Jūras akadēmijā un parakstīja starpinstitucionālu līgumu ar tās rektoru Oktavian Tarabuta par turpmāko sadarbību.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām