Zemnieks: Latvijas zemnieki turpinās strādāt sliktākos apstākļos
Latvijas zemnieki turpinās strādāt sliktākos apstākļos, tā uzskata Kurzemes puses zemnieks Jānis Cielava. Viņaprāt, palielināt tiešmaksājumus līdz 80% izdotos tikai tad, ja Latvijas zemnieki aktīvāk protestētu un paši sāktu bloķēt Eiropai nozīmīgus ceļus.
Šodien Eiropas Parlamenta Lauksaimniecības komitejā pirmo reizi oficiāli prezentēs kopējās lauksaimniecības politikas reformas izstrādātos priekšlikumus. Tie paredz, ka turpmāk neviens Eiropas zemnieks nedrīkstēs saņemt mazāk par 65% no vidējā maksājuma lieluma par hektāru jeb 123,69 latus par hektāru. Latvijas zemniekus šāds cipars neapmierina, jo tas neatbilst godīgai konkurencei un sadārdzina pašizmaksu.
Pāvilostas novada zemnieks Jānis Cielava pašlaik apsaimnieko 140 hektārus zemes, kuros audzē graudaugus un rapsi. Latvijas mērogam to viņš sauc par vidēji mazu saimniecību. Centienus panākt izmaiņas, kas uzlabotu pašmāju zemnieku izredzes Eiropas Savienībā, viņš vērtē skeptiski.
Pašreiz Latvijas zemnieki no Eiropas Savienības saņem vismazāk. Tiešmaksājumu apjoms nepārsniedz 63 latus par hektāru, bet vidējais ES rādītājs ir 186 lati. Labi, ka pastāvot vēl patriotisms, norāda zemnieks. Jānis Cielava akmeni politiķu dārziņā nemet, jo gan jau Zemkopības ministrijā un Eiropas Parlamentā cilvēki strādājot. Jautājums, vai viņus kāds uzklausa.
Latvijas ceļus ar traktoriem neesot vērts bloķēt, jo tad pāri nodarīsim paši sev, uzskata Jānis, bet kādu Eiropai nozīmīgu maģistrāli, gan varētu. Problēmu netrūkstot arī pašu "dārziņā". Iestāšanās sarunu laikā Latvijā uzrādīts mazāks apstrādājamo zemju apjoms, kaut gan tas bija lielāks, stāsta zemnieks. Savukārt, jautājot Jānim Cielavam par zemnieku saražotās pārtikas apjomiem, kas reāli Latvijā varētu būt lielāki, bet lauksaimnieki uzrāda mazākus ciparus, stāsta par "melno tirgu".
Runājot par gaidāmo ražu, Jānis nav pārāk optimistiski noskaņots. Ja citviet lietus ir par daudz, tad Latvijas piekrastes zemniekiem laika apstākļi nav īpaši labvēlīgi. Ir pārāk sauss. Latvijas teritorijā situācija ir ļoti atšķirīga.
Kā zināms, Latvija vēlas izlīdzināt tiešmaksājumus lauksaimniekiem līdz 80% no vidējā maksājuma lieluma par hektāru. Pašreiz tiek runāts par to, ka zemnieki nevarēs saņemt mazāk par 65%. Latviju šāda situācija neapmierina.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām