Kalēti ar mūziku paņem apkārtnes bērnus

Kalētos mūziku bērni brauc apgūt arī no blakus esošajiem pagastiem – skolai ir izdevies noturēt un ar katru gadu palielināt audzēkņu skaitu. Panākumu atslēga – neapvienotas klases un citu pagastu bērnu transportēšana uz un no skolas.
Jau paspējuši sevi pierādīt
“Mūsu bērni sāka pagājušogad un šogad turpina piedalīties Priekules mūzikas skolas kamerorķestra darbībā. Vasarā bērni arī nometnē bija kopā, lai Ikara svētkos piedalītos. Pēc tam Ikara svētku koncertā kopā ar Ešenvalda kungu uzstājās. Mēs esam lepni, ka mūsu mūzikas skolas audzēknis Tomass Palubinskis svētkos uzstājās ar solo saksofona spēli,” audzēkņus slavē skolas direktore Inese Kuduma.
Viņa atklāj, ka lielākie notikumi vēl tikai priekšā – skolēniem aktīvākais ir otrā semestra periods. Tad topošie mūziķi piedalās dažādos konkursos un skatēs. “Pirms Ziemassvētkiem mums atkal būs bagātīgs koncertprogrammu klāsts, kad bērni brauks un koncertēs uz Bārtas skolu, uz Sikšņu skolu. Parasti arī Priekules luterāņu baznīcā ir kopīgs koncerts, kur koncertē gan skolu ansambļi un kori, gan arī mūzikas skolu grupas. Pagājušogad uzstājās arī mūsu instrumentālisti.”
Pievienojas zvanu ansamblis
Īpašs prieks direktorei ir par zvanu ansambļa darbību: “Pagājušogad bija pirmais gads, šogad otrais, kad mūsu skolā interešu izglītībā ir zvanu ansamblis. To vada skolotājs Ēriks Bukants, kurš ved no Liepājas zvanus katru reizi. Pūšaminstrumentus skolotājs Ēriks māca ļoti veiksmīgi, jo katru gadu viņš ar bērniem brauc uz konkursiem. Esam priecīgi, ka skolotājs Ēriks arī šogad piekrita mācīt zvanu spēli. Viņš jau gribēja mest plinti krūmos, bet mēs ar viņu runājām tik ilgi, kamēr pierunājām. Grūti jau ir – katru reizi zvanus vest, sakārtot, atkal likt atpakaļ un vest prom. Tas ir laiks, ko skolotājs ziedo,” papildina I. Kuduma.
Cīnās, kā māk
Kalētos mūzikas skolā strādā astoņi pedagogi un mācās 63 bērni. No valsts finansētajām vietām 57 ir simtprocentīgi apmaksātas. “Ar valsts simtprocentīgo finansējumu visam līdz galam nepietiek, taču nevaram sūdzēties, mēs tiekam galā. Ja vispārizglītojošā skolā nevar, tad mēs varam skolotājam piemaksāt par papildu pienākumiem.”
Mūzikas skolas direktore atklāj, ka skolā nolēmuši: skolotāji nestrādās apvienotajās klasēs, jo šāds modelis ir labāks gan pašiem, gan bērniem, gan skolai. “Vispārizglītojošajām skolām ir strikti nodalīts, ka par gatavošanos ir jāmaksā, mēs varam lavierēt. Mums ir lielāka izvēle noteikt, kā izvēlamies atbalstu skolotājiem – vai skolotājs labāk strādā neapvienotā klasē un nesaņem par gatavošanos vai apvienotā klasē un saņem samaksu par gatavošanos. Mēs tomēr izvēlamies variantu, kad skolotājs strādā neapvienotā klasē. Bērni ir ieguvēji un kopumā skola arī, jo ir tādi vecāki, kuri no kaimiņpagastiem izvēlas mūsu skolu tādēļ, ka nav apvienoto klašu,” pārliecinājusies I. Kuduma.
Gatavojas akreditācijai
Kalētu mūzikas skola gatavojas akreditācijai, to piedzīvos divas kora klašu programmas un ģitārspēles programma. Direktore pastāsta, cik liels slogs tas ir uz skolas pleciem: “Akreditācijas paliek dārgākas. Šogad tā ir īpaši dārga. Mums tikai par akreditāciju vien jāmaksā 1300 eiro, plus vēl ceļš un komandējumi. Vairāk par pusotru tūkstoti aiziet tikai trīs programmām. Kaut gan pēc idejas kora klasēm māca vienu un to pašu, tikai apjoms vienā programmā ir lielāks, otrā – mazāks. Šobrīd domājam, ka būtu labi pāriet uz vienas programmas modeli. Nevaram īsti saprast, kā būtu labāk.”
I. Kuduma domā, ka iespēja papildus mācībām apgūt kāda instrumenta spēli vai dziedāšanas mākslu ir iemesls, kas bērnus mudina nākt mācīties tieši uz Kalētiem: “Ja mums nebūtu mūzikas un mākslas skolas, pamatskolā varbūt arī tik daudz bērnu nebūtu, jo tad no Bārtas tik daudzi nebrauktu. No Bārtas bērniem pienāk pašvaldību norēķini – tā ir liela nauda. Mēs un arī Krotes skola mūsu novadā laikam esam divas, kuras ir ar pluszīmi šajos starpnovadu norēķinos. Mums ir vairāk nekā 20 tūkstoši gadā budžetā. Vienīgi pārvadājumos iziet vairāk, jo braucam pakaļ bērniem uz Bārtas pagastu. Ir arī dažas ģimenītes no Sikšņu pagasta, jo Sikšņu skola ir tālu un tur bērniem pakaļ nebrauc, arī Bārta nebrauc pakaļ. Mēs gan braucam.”
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām