Nīcas deputāti ārkārtas sēdē paaugstina atalgojumu

Aizvadītajā nedēļā Nīcas novada dome izsludināja ārkārtas sēdi. Vislielākās diskusijas tautas kalpu starpā izvērsās jautājumā par sava atalgojuma paaugstināšanu. Šis jautājums darba kārtībā pirms sēdes nebija iekļauts.
Noklausoties 15. janvāra Nīcas novada ārkārtas domes sēdes audioierakstu un apskatot sēdes darba kārtību, nav īsti skaidrs, kāpēc tajā nav ietverts punkts par deputātu atalgojuma palielināšanu. Līdz šim Nīcas novada domes deputāti par katru domes sēdi saņēma 50 eiro, par katru komitejas sēdi, ja deputāts ir tās loceklis, – 36 eiro, kā arī 5 eiro par katru darba stundu, piemēram, iedzīvotāju konsultēšanu, darba grupām, mācībām un citiem. Ar šā gada 1. janvāri saglabājas samaksa par domes un komitejas sēdēm, taču tiek atcelta samaksa par vienu darba stundu. Tā vietā Nīcas deputātiem tiek pielikti 100 eiro pie algas pārējo deputāta pienākumu veikšanai un papildus darba stundas vairs nav jāuzskaita. Seši deputāti balsoja par atalgojuma paaugstināšanu sev, viens bija “pret”, bet viens no balsošanas atturējās.
Tērē savus līdzekļus
Ierakstā dzirdams, ka pret šīm izmaiņām ir partijas “Vienotība” deputāts Renārs Latvens, kurš norāda, ka nav noskaņots pret šo procesu, bet ir pret tā apjomu. “Jau iepriekš komitejās teicu, ka apjoms ir nesamērīgs. Mēs strādājam iedzīvotāju labā, un es domāju, ka viena no attiecībām, kuru vajadzētu salīdzināt, ir iedzīvotāju skaits, cik katrs deputāts saņem citā pašvaldībā. Ja mēs pieņemam šādu lēmumu, tad Kurzemes reģionā izcelsimies ar lielākām algām,” skaidro deputāts.
Uz to novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis norāda, ka deputātu atbildība nav joks. “Mēs pieņemam, ka ir mēneši ar lielāku noslodzi, bet tas darbs, ko dara deputāti, ir pietiekami atbildīgs, un mēs līdz šim esam atbildīgi lēmuši,” saka priekšsēdētājs. Viņaprāt, šāds lēmums ir atbilstošs, jo šā sasaukuma deputāti tiekas biežāk, darba vajadzībām lieto personīgo transportu un ir arī tādi deputāti, kas darba stundas nenorādīja. “Vienotības” pārstāvja priekšlikums bija ņemt šīs izmaiņas ārā no sēdes darba kārtības vai mainīt to summu. “Tad
esat gatavi, deputāti, atbildēt sabiedrības priekšā, ko jūs par simts procentiem esat gatavi vairāk darīt! Alga sanāk gandrīz par 100% lielāka. Tad mēs būsim Kurzemes reģionā vieni no atalgotākajiem deputātiem,” uzsver R. Latvens.
Par izmaiņām atalgojumā ir arī priekšsēdētāja vietniece Inguna Lībeka, kura pārstāv sarakstu “Nīcas novada attīstībai”. “Es nekad neesmu iesniegusi darba stundas un neesmu saņēmusi nevienu centu. Domāju, ka mēs padarām ļoti daudz labu darbu, kurus sakautrējamies un neiesniedzam. Mēs savu deputātu laiku esam ziedojuši. Tā ka tas ir tikai normāli.”
Stundas vairs neuzskaitīs
Iepriekš katram deputātam mēneša beigās bija jānodod uzskaitītās stundas. Pēc viņas domām, iedzīvotāju skaits nav noteicošais, jo dokumentu un darbu apjoms nesamazinās. Uz ko “Vienotības” deputāts R. Latvens piebilst: “Tad man ir jautājums: ko tad mēs mazāk par 100% esam darījuši, ja esam par 100% gatavi tagad vairāk kaut ko darīt?”
Savukārt saraksta “Doma. Daba. Darbs” deputātei Laurai Pakulei-Krūčei pieņemtais lēmums liekas loģisks. Viņa uzskata, ka iegulda ļoti daudz laika, lasa likumus un iesaistās.
Visbeidzot šajā lēmuma pieņemšanā atturējās saraksta “Nīcas novada attīstībai” deputāts Raivis Kalējs. Viņš laikrakstam skaidro, ka domes sēdē balsošanā par attiecīgo lēmumprojektu atturējies, jo apmierināja šābrīža atalgojuma noteikšanas sistēma. “Vadījos pēc iepriekšējās pieredzes – ir gadījumi, kad deputātam dažādu iemeslu dēļ kādu no sēdēm klātienē apmeklēt nav iespējas. Piemērs – pieņemsim, ka mēnesī notiek tikai kārtējās sēdes un deputāts šajās sēdēs nepiedalās. Pēc jaunās kārtības var rasties situācija, ka deputāts saņem daļu atalgojuma neatkarīgi no mēneša laikā papildus ieguldītā darba apjoma, tātad arī tad, ja elektroniskajā vidē nav iepazinies ar sēžu lēmumprojektiem.”
Iedzīvotāju skaits un deputātu atalgojums 2017.gada novembrī
Rīgas dome – iedzīvotāju skaits 641 423, atalgojums 676-690 eiro mēnesī
Liepājas pilsētas dome – iedzīvotāju skaits 69 443, atalgojums 474-569 eiro mēnesī
Grobiņas novads – iedzīvotāju skaits 9487, atalgojums 93-268 eiro mēnesī
Aizputes novads – iedzīvotāju skaits 9194, atalgojums no 22- 43 eiro mēnesī
Priekules novads – iedzīvotāju skaits 5782, atalgojums 79-109 eiro mēnesī
Rucavas novads – iedzīvotāju skaits 1797, atalgojums 115-185 eiro mēnesī
Nīcas novads – iedzīvotāju skaits 3481, atalgojums 90-126 eiro mēnesī
Vaiņodes novads – iedzīvotāju skaits 2622, atalgojums 74-160 eiro mēnesī
Pāvilostas novads – iedzīvotāju skaits 2891, atalgojums 28-36 eiro mēnesī
Durbes novads – iedzīvotāju skaits 2963, atalgojums 60-91 eiro mēnesī
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām