Rekurzeme.lv ARHĪVS

Stirnu tomēr neizdodas glābt

LIENE ANDERSONE-KOLOSOVA

2018. gada 15. februāris 07:00

15
Stirnu tomēr neizdodas glābt

Durbes novadā dzīvojošā Sikorsku ģimene, kuru laikraksts aprakstīja pērn pavasarī kā lielu dzīvnieku mīļotāju, pagājušajā nedēļā centās glābt apslimušu stirnu buciņu. Kristīne Sikorska sociālajā tīklā “Facebook” publicēja ierakstu ar stirniņas fotogrāfijām, daloties savā piedzīvojumā. “Veseļojamies. Apslimusi. Ārsts simtprocentīgi nevarēja pateikt, kas kait, bet, cerams, drīz atkal varēs doties klajumos. Kaimiņienei pie mājas gulēja un prom negāja, tik pāris soļus. Lai klaiņojoši suņi neapēstu, ielikām šķūnītī,” stāsta K. Sikor­ska. Vetārste teikusi, ka dzīvniekam slimības iemesls ir vai nu plaušu karsonis, vai parazīti.
Šīs nedēļas sākumā, jautāta, kā klājas dzīvniekam, K. Sikorska sniedza bēdīgu atbildi: “Bēdīgi. Šorīt izbeidza dzīvi. Par vēlu atrada viņu,” norāda dzīvnieka glābēja. Lai arī saņēmusi daudz komplimentu par savu rīcību, ko viņas pazinēji raksturo kā labu darbu, K. Sikorska atbild, ka centušies darīt, ko varējuši. Daktere teikusi, ka citreiz izdodoties glābt dzīvniekus, kas ir daudz bezcerīgākā situācijā.
Kā noskaidroja “Kursas Laiks”, atrastiem apslimušiem, savainotiem meža dzīvniekiem un putniem iedzīvotāji drīkst palīdzēt, ja tiem tiek sniegta profesionāla veterinārā palīdzība. Pēc ārstniecības saņemšanas un izveseļošanās dzīvniekam, ja tas ir spējīgs, jāatgriežas savā dabiskajā vidē. Ja tas nav iespējams, jānoorganizē dzīvnieka nogādāšana speciālā novietnē, kas visbiežāk ir zoodārzs vai, piemēram, kāda izglābto dzīvnieku kolekcija.