Bērnus un jauniešus aizrauj ar dzeju

Grobiņas ģimnāzijā 12. klases jaunieši šomēnes latviešu valodas un literatūras skolotājas Ināras Ventaskrastes vadībā rīkoja skolā vēl nebijušu pasākumu – garajā starpbrīdī piedalījās muzikālā uzvedumā, deklamējot mīlas dzeju. Savukārt mazāko klašu skolēni pierādīja savas runas un aktiermākslas spējas novada skatuves runas konkursā.
Dažādo mācību stundas
Grobiņas ģimnāzijas direktore Laila Urbāne skaidro, ka skolēnu un skolotājas kopdarbs ir viena no aktivitātēm, kas tiek īstenota izglītības iestādē, lai dažādotu mācību procesu un celtu tā kvalitātes pakāpi. “Organizējam atklātās stundas, ko var vērot ikviens interesents. Skolotāja izdomāja, ka šāds uzvedums būtu interesants ikvienam, bet jaunieši gūtu jaunus iespaidus, mūsdienīgāku skatījumu uz dzeju,” teic L. Urbāne.
Uzvedumu skolotāja sāka ar ievadvārdiem: “Mīlestības tēma dzejā un literatūrā būs mūžīga, jo visos laikos tiks uzdots jautājums – kas ir mīlestība? Kāpēc Dievs cilvēkam iedeva tikai vienu sirdi? Tāpēc, ka iedeva otram, lai visu mūžu to meklētu!”
Jaunieši dzeju deklamēja duetos, iestarpinot ģitāras un saksofona skanējumus. Melodijas izpildīja audzēkņi, kuri apguvuši instrumentu spēli. Katram pasniegt mīlas dzejoļus sanāca pavisam citādi – vienam skumjāk, citam priecīgāk, kādam apcerīgāk. Apzināti izvēlēta Guntara Rača dzeja, lai vienlaikus iepazītu ne tikai romantiskās dzejas klasiku, bet arī jaunradi.
I. Ventaskraste novērojusi, ka skolēni mīlestības dzeju katrs izpauž pilnīgi citādi – ar dažādām emocijām. “Apzināti izvēlējos 12. klases skolēnus, jo viņi ar prātu un domām spēj aptvert un saprast, kādas emocijas dod iemīlēšanās. Par mīlestību dzejā grūtāk būs runāt ar tiem, kuri šīs sajūtas nepazīst.” Skolotāja skaidro, ka audzēkņi ļoti ieinteresējās par piedāvājumu veidot šo uzvedumu, lai gan dzejoļu mācīšanās no galvas notika ārpus mācību procesa un stundām, tas bija papildu mājasdarbs.
Iztur vairākas atlases
Grobiņas novada Skolēnu interešu centrā skatuves runas konkursā piedalījās 34 sākumskolas klašu audzēkņi no novada izglītības iestādēm. Jāatrāda gan iemācītais un uzvestais dzejolis, gan arī neliels prozas darbiņš. Bērniem cieņā pārsvarā latviešu bērnu autori – Ēriks Kūlis, Imants Ziedonis, Māra Cielēna, Ojārs Vācietis, Uldis Auseklis, Inese Zandere, Aspazija, Māris Čaklais, Māra Zālīte, Pēters Brūveris un daudzi citi. Kapsēdes pamatskolas skolotāja Madara Hūna uz konkursu atvedusi sešus audzēkņus. “Šie ir bērni, kuri ir izturējuši atlasi klasē, kur dodam uzstāšanās iespēju pilnībā visiem. Žūrija novērtē un virza tālāk uz novada konkursu,” paskaidro skolotāja.
Septiņgadīgā Sofija Aleksa Kupce mācās Gobiņas sākumskolā, bet pārstāv novada Skolēnu interešu centru. “Neliels uztraukums ir,” atzīstas meitene, kura papildus aktivitātēm skolā apgūst solfedžo un teātri.
Labākie Grobiņas novada konkursanti uzstāsies Kurzemes mēroga konkursā, kas notiks 27. martā Liepājā.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām