Rekurzeme.lv ARHĪVS

Kā kļūt par brīvprātīgā darba veicēju nevalstiskajās organizācijās un sociālajās, mākslas, izglītības un kultūras iestādēs?

LIENE ANDERSONE-KOLOSOVA

2018. gada 22. februāris 07:00

3
Kā kļūt par brīvprātīgā darba veicēju nevalstiskajās organizācijās un sociālajās, mākslas, izglītības un kultūras iestādēs?

Brīvprātīgais darbs ir sava brīvā laika, spēju un prasmju ieguldījums, kā arī pieredzes papildināšana un savas labās gribas realizēšana sabiedriski lietderīgiem mērķiem. Tas ir darbs bez atlīdzības vai pakalpojumu sniegšana, ko citas personas vai sabiedrības interesēs veic fiziska persona, nestājoties ar organizāciju darba tiesiskās attiecībās, ko nosaka Biedrību un nodibinājumu likums.
Visā pasaulē, īpaši bagātajās un attīstītajās valstīs, brīvprātīgais darbs ir atzīts un iecienīts veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti. Ļoti daudz strādājošo pēc sava darbalaika izvēlas brīvprātīgo darbu, pāris stundas veltot sevi labdarības veikalu pārdevēju pienākumiem, iesaistoties organizācijās, rīkojot pasākumus vai arī, piemēram, ejot strādāt slimnīcās, pansionātos, izglītības iestādēs kā atbalstošais personāls.
Par brīvprātīgo var kļūt ikviens cilvēks neatkarīgi no vecuma, rases, tautības vai reliģiskās piederības.
Lai uzzinātu, kur iedzīvotājs var iesaistīties ar mērķi palīdzēt, var interesēties vietējās biedrībās, organizācijās un iestādēs. Piemēram, tagad brīvprātīgos ar Labklājības un Veselības ministrijas starpniecību meklē bērnu sociālās aprūpes centriem. Aktuālākās brīvprātīgā darba vakances var apskatīt arī mājaslapā “Brīvprātīgajiem.lv”.
Cilvēkiem, kuriem ir ambiciozāki mērķi, vēlmes un iespējas, var doties arī brīvprātīgajā darbā uz ārvalstīm, pavadot ilgāku termiņu, par to saņemot stipendiju dzīvošanai prombūtnē un vajadzību segšanai.
Latvijā pēdējos gadus populārs un visiem pieejams brīvprātīgā darba veids ir strādāšana dzīvnieku patversmēs, vedot dzīvniekus pastaigās, tīrot būrus un voljerus.