Rekurzeme.lv ARHĪVS

Grobiņa paplašina robežas

JĀNIS GOLDBERGS

2018. gada 8. marts 07:00

314
Grobiņa paplašina robežas

Paredzams, ka jau šā gada kādā no Grobiņas novada domes sēdēm tiks apstiprināta Grobiņas pilsētas oficiāla paplašināšanās, pievienojot pilsētai Robežniekus un dažas mazākas teritorijas. Iedzīvotājiem novada organizētajā robežu maiņas publiskajā apspriešanā iebildumu par izmaiņām nav bijis, “Kursas Laiku” informē novada domes nekustamo īpašumu speciāliste Evija Palāce.

Realizē plānojumā iecerēto
Iecere paplašināt Grobiņu radusies jau sen. 2013. gadā apstiprinātajā novada teritorijas plānojumā tika iestrādātas pilsētas jaunās robežas. Patlaban plāns tiek realizēts praksē.
Plānotās robežu izmaiņas visvairāk skars Robežnieku iedzīvotājus. Pilsētas robeža iztaisnosies arī pie valsts autoceļa A9 – teritorijā starp šoseju un Lielo ielu. Pilsētas adreses iegūs īpašumi pilsētas ziemeļaustrumu daļā, kas vecajā kartē tika saukts par Grobiņas ciemu, kartē – teritorija pie Otaņķu ielas. Šo teritoriju iedzīvotāji dzīvo ar pilsētu saistītu dzīvi, tādēļ pilsētas paplašināšanās šobrīd notiek dokumentos un kartēs.
Pēc ieceres publiskās apspriešanas noslēgšanās 16. martā tiks apkopoti rezultāti, kurus iesniegs Grobiņas novada deputātiem. “Lēmumu varētu pieņemt jau aprīļa domes sēdē. Izdos atbilstošus saistošos noteikumus par jaunajām robežām un pieņems adresācijas lēmumus,” cer E. Palāce.

Pieaugs īpašuma nodoklis
Kā zināms, zemes kadastrālā vērtība pilsētu teritorijās ir lielāka. Līdz ar to ir lielāks arī nekustamā īpašuma nodoklis, kas jāmaksā pašvaldībai. Tieši šis jautājums publiskajā apspriešanā 20. februārī cilvēkus satraucis visvairāk, “Kursas Laikam” apstiprina E. Palāce. Iedzīvotāji interesējušies arī par iespējamo komunālo pakalpojumu samaksas pieaugumu.
Nekustamā īpašuma nodoklis, lai arī ne strauji un būtiski, tomēr pieaugs. Jautāta, kādas šobrīd ir praktiskās atšķirības starp Robežniekiem un Grobiņas pilsētu, E. Palāce atbild: “Par dzīvokli pilsētā daudzdzīvokļu mājā nekustamā īpašuma nodoklis ir no 10 līdz 15 eiro, bet Robežniekos – no 10 līdz 12 eiro atkarībā no piesaistītās zemes platības.”
Adresācija iedzīvotāju laiku neaizņems. Pēc adrešu maiņas informācija nonāk Valsts zemes dienestā. Savukārt Zemesgrāmata saņems datus par adreses maiņu bez īpašnieka starpniecības – uzreiz no Valsts adrešu reģistra. Izmaiņas par adresi notiks automātiski. Kad adreses izmaiņa būs veikta, mainās arī pieraksts Zemesgrāmatā.