Vēlos savu meitu vest uz daiļslidošanu. Kur to var apgūt un kādi ir noteikumi, lai bērns nākotnē kļūtu šā sporta profesionālis?

Daiļslidošanas skolu pārstāvji visā pasaulē pauž viedokli, ka šis sporta veids savā popularitātē uzņem apgriezienus. Treneri norāda, ka labākais vecums, lai sāktu nodarboties ar daiļslidošanu, ir pieci gadi – tad mazulis iemācījies pietiekami labi noturēt līdzsvaru un kontrolēt ķermeņa koordināciju un izpildīt sarežģītākus uzdevumus ar savu ķermeni, kas šajā sporta veidā ir noteicošais. Taču var arī sākt apmācīt bērnus no trim gadiem. Vēlākais slieksnis profesionālās daiļslidošanas uzsākšanai – septiņi gadi, lai bērns līdz desmit gadu vecumam varētu apgūt elementus, bet vēlāk slīpēt savu meistarību. Šajā vecumā vēl bērniem vieglāk ir pārvarēt bailes no sarežģītu elementu apguves.
Kaut arī pastāv uzskats, ka Latvijā ir ierobežoti apstākļi, lai ar daiļslidošanu nodarbotos profesionāli, tomēr ļoti daudzi vecāki bērnus uz daiļslidošanu ved, lai vismaz kaut nedaudz iepazītu skaisto un vienlaikus sarežģīto, kā arī dārgo sporta veidu.
Jārēķinās, ka nodarbības Latvijā pārsvarā notiek Rīgā un Ozolniekos. Ja ir vēlme ar sporta veidu nodarboties profesionāli, jāmeklē iespējas apmeklēt nometnes vai nodarbības pie treneriem ārvalstīs. Jārēķinās ar inventāra izmaksām – slidas vien var izmaksāt vairākus simtus eiro, profesionāļi slido ar pat vairākus tūkstošus dārgiem apaviem. Tas pats attiecas uz speciālo apģērbu. Savukārt jāņem vērā arī tas, ka Latvijā ir vien daži veikali, kur to iegādāties vai pasūtīt. Treniņi maksā ap simt eiro mēnesī.
Daiļslidošanas skolas Rīgā savā interneta mājaslapā norāda, ka, kļūstot par labāko skolā, iespējams iegūt ceļojumu uz Olimpiskajām spēlēm un kļūt par pasaulslavenu daiļslidotāju.
Skolu pārstāvji norāda, ka daiļslidošana būs piemērota bērniem, kurus daba apveltījusi ar kustīgumu un lokanību, kuriem piemīt ritma izjūta un artistiskums, nav veselības problēmas, piemēram, pārmērīgs kaulu trauslums, kuri labi panes aukstumu, kā arī – pats galvenais – patīk slidot. Treneri gan uzsver: ja bērnam nepatīk slidot un viņš nevēlas nodarboties ar slidošanu, tad labāk vecākiem neuzstāt uz savu gribu, atceroties, ka atvasei nevar uzspiest piepildīt vecāku nerealizētos sapņus.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām