Rekurzeme.lv ARHĪVS

Apmeklētājus biroju ēkā sveicina un biedē lācis

Apmeklētājus biroju ēkā sveicina un biedē lācis

Ja ir pabūts Dabas muzejā vai kādā līdzīgā izglītojošā iestādē, dzīvnieki formalīnā vai izbāzeņi nav nekas neparasts. Savukārt, tiklīdz dzīvnieku vai putnu dabiskie prototipi sastopami kādās sabiedriskās vietās, cilvēku reakcija ir ļoti dažāda, taču skaidrs, ka vienaldzīgo nav. Vieni nobīstas, citi to uztver ar apbrīnu un interesi.
Liepājas biroju ēkā Franču ielā, kur agrāk atradās Labiekārtošanas kombināts, bet kas tagad kalpo kā dažādu pakalpojumu biroju nams, pirmā stāva gaitenī pie loga kā dzīvs stāv brūnais lācis, atbalstījies uz akmens klints veidojuma un seju sataisījis dusmīgā grimasē. “Kursas Laiks” un citu iestāžu darbinieki ķepaini telpās ievērojuši, dodoties uz kases aparātu apkalpošanas iestādi “EKA Serviss”. Retais neizmanto iespēju lielo dzīvnieku iemūžināt fotogrāfijās, jo šāds izbāzenis citur Liepājā vai apkaimē nav redzēts.
“Kursas Laiks” uzzināja, ka ēka pašreiz pieder tūrisma uzņēmuma “Baltmount Tour” īpašniekiem. No tā laika, kad īpašnieki iegādājušies šo namu, lācis telpās arī uzradies. Visticamāk šis ir viens no retajiem lāča izbāzeņiem Latvijā. Vēl brūno meža zvēru dabiskā izskatā var redzēt Latvijas Dabas muzejā. Pat Aizputes novada Kazdangas muzejā, kas savulaik pārņēma Boju meža muzeja ekspozīciju, neesot īpašumā lāča atveida. “Mums pat nav lāča ādas. Ceram, ka kādreiz muzejs tiks vismaz pie tādas,” laikrakstam sacīja muzeja vadītāja Ilze Hol­štroma.
Brūnais lācis ir plēsējs, visēdājs, Latvijā brīvā dabā sastopams reti – tos var sastapt zoodārzos vai dabas parkos, varbūt arī kādā privātā zoodārzā. Tas ir ierakstīts Sarkanajā grāmatā. Tādēļ, ja kāds eksemplārs no kaimiņvalstīm izlemj nākt Latvijas virzienā, par to ziņo mediji un brīdina iedzīvotājus par bīstamā dzīvnieka iespējamo tuvošanos.