Sesks uz Saeimu neies

Liepājas mērs Uldis Sesks 13. Saeimas vēlēšanās nekandidēs, tā lēmusi Liepājas partijas valde. Ar valdes lēmumu par kandidātiem Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā apstiprināti Aija Barča un Valdis Skujiņš Kurzemē, kā arī pašreizējais premjers Māris Kučinskis Vidzemes vēlēšanu apgabalā, informē Liepājas partijas pārstāve Dace Grundmane. U. Sesks iepriekš tika minēts starp Saeimas deputātu kandidātiem un tieši ar šo faktu saistīja pašreizējās Liepājas koalīcijas stabilitāti.
Mērķis – saglabāt pārstāvību
Pēc pašvaldību vēlēšanām tika noslēgts sadarbības līgums starp Liepājas partiju un Latvijas Reģionu apvienību (LRA), kas Liepājas realitātē ir biedrība “Liepājnieki”. Vienošanās paredz, ka mēra amats pienākas LRA. Sabiedrībai tika ļauts domāt, ka rudenī pēc Saeimas vēlēšanām, kurās taisījās kandidēt U. Sesks, mērs būs Jānis Vilnītis vai kāds no LRA komandas. U. Seska lēmums palikt domē raisījis pārdomas, vai viņš grasās pildīt norunu.
Savu vēlmi palikt Liepājā U. Sesks skaidro gan ar iedzīvotāju aptaujām, gan vēlmi saglabāt proporcionālu pārstāvniecību domes vadībā. “Partijas valdes lēmums paredz kā primāro uzdevumu nodrošināt sekmīgu Liepājas vēlētājiem doto solījumu izpildi Liepājas domē. Partija ir saņēmusi sešus no piecpadsmit deputātu mandātiem, tādēļ domes vadībā ir jāsaglabā proporcionāla pārstāvība,” teicis U. Sesks.
Ir gatavs rotācijai
U. Sesks skaidro, ka rudenī pēc Saeimas vēlēšanām sekos domes vadības darbības izvērtējums, pēc tam deputātiem būs jālemj par iespējamajām izmaiņām domes sastāvā. “Šos jautājumus lemj kolektīvi, deputātiem balsojot. Liepājas partijas valde iestājas par to, ka proporcijas domes vadībā būtu jāsaglabā. Esmu jau teicis, ka amati nav mans pašmērķis, un es domāju, ka ir laiks dot iespēju kādam citam sevi pierādīt šajā amatā, turklāt starp esošajiem deputātiem mums ir līdzvērtīgi spēcīgi profesionāļi no dažādām jomām, ar pieredzi un sakariem valdības gaiteņos un Saeimā, kā arī Eiropas Savienības vadībā, kuri var paveikt liepājniekiem un Latvijas iedzīvotājiem ļoti svarīgas lietas,” izsakās pašreizējais mērs.
Koalīcijas partneri šo paziņojumu var gan uztvert kā apstiprinājumu Liepājas koalīcijas drošībai un tam, ka mēru rotācija būs, gan tajā saklausīt to, ka U. Sesks samērā skaidri norāda uz savu vietnieku Gunāru Ansiņu, kurš vēl nesen uzstājās Eiropas Parlamentā. No šobrīd pateiktā skaidrs ir tas, ka Liepājas mērs ir gatavs amatu atstāt un ka Liepājas partija vēlas saglabāt pozīcijas pašvaldībā. Liepājas partijas paziņojums skaidri nepasaka, ka mēra amats tiek atdots citai partijai.
Tic vīru norunai
LRA Liepājas līderis J. Vilnītis piekrīt, ka Liepājas partijas izplatītajā paziņojumā U. Sesks nepārprotami runā par G. Ansiņu, jo nevienam citam Eiropas Savienības vadības gaiteņos izteiktu sakaru nav. “Mani, tāpat kā daudzus liepājniekus, nodarbināja Seska lēmums nekandidēt Saeimas vēlēšanās. Nav skaidrības par to, ko viņš pats vēlas darīt rudenī, tādēļ arī tālākie komentāri ir lieki. Mēs noslēdzām vienošanos, un tā ir arī vīru noruna, ka mēra amats rudenī ir LRA pārziņā. Es Seskam uzticos un ticu, ka doto vārdu viņš turēs,” sacīja J. Vilnītis.
Viņš pieļauj, ka būs sarunas par citām niansēm, kas varētu rasties jaunā situācijā, bet tas nedodot pamatu apšaubīt Liepājas koalīcijas stabilitāti.
Ansiņš jūtas novērtēts
Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks un Liepājas partijas līdzpriekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, jautāts, vai jūt, ka tiek virzīts Liepājas mēra krēslam, un vai būtu gatavs ieņemt šo amatu, ja tiktu izvirzīts un deputāti par to balsotu, atbild, ka jūtas pagodināts un novērtēts.
“Es varu teikt, ka attiecībā uz sevi nekādu spiedienu šajā sakarā neizjūtu un daru to darbu, ko man ir uzticējuši Liepājas partijas vēlētāji. Tas ir darbs ar pilsētas attīstības projektiem, ekonomisko attīstību, Eiropas Savienības struktūrfondu finansējuma piesaisti un arī citi jautājumi. Tas, ka mans vārds izskan saistībā ar mēra amatu, bez šaubām, ir liels pagodinājums un novērtējums,” neslēpj G. Ansiņš.
Mēra vietnieks arī uzsver, ka jau iepriekš partijas paziņojumā U. Sesks norādījis: “Rudenī uz svaru kausiem tiks likta visa domes vadība.” “Par mēra amatu vai viņa vietniekiem būs jālemj ne man vienam, bet kolektīvi, visiem deputātiem balsojot,” uzsver G. Ansiņš.
Amati Liepājas partijniekiem
Šobrīd tiek uzsvērta partiju pārstāvība domes vadībā, tomēr partiju pārstāvniecība pilsētas vadībā kopumā ir kas vairāk nekā tikai domes priekšsēdētājs un viņa vietnieki. “Kursas Laiks” aplūko visu startējušo deputātu karjeras.
No 15 Liepājas partijas deputātu kandidātiem pašvaldībā tika ievēlēti seši. Pēc koalīcijas noslēgšanas ar LRA par pilsētas mēru un Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāja vietnieku kļuva U. Sesks. G. Ansiņš ieņēma pašvaldības vadītāja vietnieka attīstības un sadarbības jautājumos krēslu, savukārt Vilnis Vitkovskis vietnieka krēslu zaudēja, bet vēlāk kļuva par uzņēmuma “Latvijas Autoceļu uzturētājs” valdes locekli.
Helvijs Valcis turpina vadīt Liepājas Valsts 1. ģimnāziju, deputāts Edvīns Striks ir Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs. Savukārt tikai šajās vēlēšanās par deputātu kļuvušais Māris Verpakovskis ir futbola kluba “Liepāja” prezidents.
Savi amati ir arī tiem, kuri startēja, bet domē netika ievēlēti. Kristīne Niedre-Lathere vada Liepājas Izglītības pārvaldi, Inga Auziņa ir Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktore, Dace Kārkla – Liepājas muzeja direktore, Atis Egliņš-Eglītis vada Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas Biznesa inkubatoru, bet Artis Lagzdiņš šā gada sākumā beidza savu karjeru kā Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs.
Tikai nosacīti uz Liepājas partijas rezervistu soliņa sēž SIA “UPTK” valdes loceklis Zigurds Kirhners, SIA “Ambero” vadītājs Pēteris Krieviņš un uzņēmējs Mārtiņš Pūris, kā arī zvērināta advokāte Ināra Freidenfelde.
Ja kāds no Liepājas partijas pamestu deputāta krēslu pilsētas domē, tad uz reālā partijas rezervistu soliņa šobrīd ir vēsturnieks Juris Raķis un bijušais Sporta pārvaldes vadītājs A. Lagzdiņš.
“Liepājnieku” cilvēki amatos
Līdzīgu izvērtējumu par amatiem “Kursas Laiks” veica arī, izskatot biedrības “Liepājnieki” deputātu kandidātus.
Pēc vēlēšanām biedrība “Liepājnieki”, kas startēja no LRA saraksta, ieguva piecas vietas Liepājas domē. Līderis J. Vilnītis pēc vienošanās ar Liepājas partiju kļuva par Liepājas SEZ valdes priekšsēdētāju, Ģirts Kronbergs – par domes priekšsēdētāja vietnieku tūrisma un investīciju jautājumos, bet Atis Deksnis ir mēra vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos. AS “Lauma Lingerie” valdes priekšsēdētāja Linda Matisone un Liepājas 15. vidusskolas direktors Gints Ročāns ir deputāti.
Pārējie biedrības kandidāti ir pedagogi, ārsti, uzņēmēji, studenti. Neviens no viņiem pēdējā laikā, pēc “Kursas Laika” rīcībā esošās informācijas, nav kļuvis par pašvaldības uzņēmuma valdes locekli vai iestādes vadītāju.
Ārpus pilsētas domes vadības pārstāvniecība pašvaldības institūciju vadībā ir acīmredzamā disproporcijā, un var teikt, ka administratīvā līmenī pilsētu pilnībā vada Liepājas partija. Vēl pirms vēlēšanām J. Vilnītis “Kursas Laikam” norādīja, ka biedrība “Liepājnieki” par prioritāti nav izvirzījusi cīņu par administratīviem amatiem.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām