Rekurzeme.lv ARHĪVS

Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā Latvijā atklāts 20 mežacūkām

LETA

2018. gada 28. jūlijs 10:27

28
Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā Latvijā atklāts 20 mežacūkām

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 20 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM pirmo reizi konstatēta divos pagastos - Dobeles novada Krimūnu pagastā slimība konstatēta vienai mežacūkai, bet Jaunpils novada Viesatu pagastā - četrām.

Tāpat pa vienai ar ĀCM inficētai mežacūkai konstatēts Talsu novada Valdgales pagastā, Amatas novada Zaubes pagastā, Brocēnu novada Cieceres pagastā un Kandavas novada Zantes pagastā.

Tāpat saslimšana ar ĀCM konstatēta arī pa vienai mežacūkai Kuldīgas novada Vārmes pagastā, Lubānas novada Indrānu pagastā, Madonas novada Liezēres un Bērzaunes pagastos, Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, Saldus novada Lutriņu un Kursīšu pagastos, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, Strenču novada Jērcēnu pagastā, Varakļānu novada Murmastienes pagastā un Vecumnieku novada Kurmenes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēta 661 ar to slimai mežacūkai 78 novadu 218 pagastos un vienā pilsētā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.