Rekurzeme.lv ARHĪVS

Ne visi ir “Feisbukā”

LIENE ANDERSONE-KOLOSOVA

2019. gada 12. septembris 07:00

313
Ne visi ir “Feisbukā”

Redakcijā samērā bieži jāsaņem pārmetumi, ka neesam ieradušies uz kādu pasākumu un portālā neesam ielikuši sarīkojuma bildes. Atbildam, ka mums nebija nekādas oficiālas informācijas. “Kā? Bet pilns “Feisbuks” bija!” parasti skan neapmierinātā zvanītāja izsauciens. Šī tendence parādās arvien biežāk. Daļa acīmredzot domā – ja sociālajos tīklos ir ielikta informācija, tad citā veidā paziņojumus var nesūtīt – gan jau visi uzzinās no “Feisbuka”. Tomēr tā gluži nav. Ne visiem ir pieejami sociālie tīkli, ne visiem tajos obligāti jābūt.
Visbiežāk šajā jautājumā grēko pašvaldības un to padotībā esošās iestādes, speciālisti un darbinieki. Tie izveido sociālo tīklu profilus, kuros informācija bieži vien parādās daudz aktīvāk un biežāk nekā par pašvaldības līdzekļiem uzturētajās mājaslapās. Turklāt no visiem algotajiem sabiedrisko attiecību speciālistiem zvana vai e-pastu atsūta vien retais. Arī konkrētas atbildes uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem bieži nebūs publiski pieejamas, jo “pie mums, mūsu pavalstī, vienmēr viss ir kārtībā un nav, par ko cepties”! Tādēļ iedzīvotāji par savu sāpi ziņo presei.
Pavisam nesen sašutumu, sekojot līdzi reklāmai oficiālās vietnēs, piedzīvoja kāda koncerta potenciālie apmeklētāji. Viņi bija izlasījuši mājaslapā afišu par pasākuma norises laiku, vietu un arī biļetes cenu, taču informāciju par to, ka biļetes jāiegādājas iepriekš kasē, nebija atraduši. Izrādījās, ka biļetes uz pasākumu jau izpārdotas – tas ticis publicēts “Feisītī”.
Sociālajiem tīkliem ir izklaidējošs raksturs, bet par oficiālu ziņu avotu, manuprāt, to nevajadzētu izmantot, vēl jo vairāk – zinot to, ka soctīkli nes līdzi dažādas problēmas: viltus ziņas, izdomātus notikumus un profilus, kā arī tendenciozus viedokļus. Uzskatu, ka ir jāspēj informāciju izplatīt vienmērīgā ātrumā pa visiem kanāliem.
Bieži par interesantiem notikumiem un cilvēkiem pašvaldībās diemžēl jāuzzina ar sociālo tīklu starpniecību. Taču cilvēki, kuriem būtu jāizlasa par tiem, šajā vidē nemaz neapgrozās vai pat nav reģistrējušies. Protams, daudziem ir izbrīns, taču nevienu nevar piespiest gozēties publiskā vidē. Godīgi sakot, tie, kuru nav soctīklos, bet kuri lasa informāciju citos avotos, ir daudz lielāki ieguvēji – jo iegūst kvalitatīvu, atlasītu un jēgpilnu informāciju.