Rekurzeme.lv ARHĪVS

LSO: Publika bija sajūsmā

2012. gada 14. maijs 08:55

104
LSO: Publika bija sajūsmā

Mūsu koncertceļojuma trešās dienas pirmo daļu izmantojām, lai apskatītu slavenākos Pekinas tūrisma objektus – slaveno Tjaņaņmeņa laukumu ar vadoņa ģīmetni, kā arī Aizliegto pilsētu. Laiks, protams, maz, bet vieglā skrējienā cauri visām imperatora pilsētas galvenajām ēkām paspējām gūt vismaz minimālu priekšstatu par šo leģendāro vietu.

Jāpiebilst, ka Pekina ir tik milzīga, kā neviens no mums īsti nevarēja ne iedomāties – katrs brauciens no viena punkta līdz otram mums vienmēr aizņēma aptuveni stundu. Pa autobusa logu redzamas vienas vienīgas augstceltnes un sešjoslu brauktuves.

Vakarā un nākošajā dienā  mēģinājumi kopā ar Aizliegtās pilsētas kamerorķestra mūziķiem, ar ko kopā atskaņojām divus ķīniešu skaņdarbus un Emīla Dārziņa "Melanholisko valsi", ko diriģēja Atvars Lakstīgala.

Ceturtdienas koncertu, kā jau iepriekš rakstīju, filmēja Ķīnas Centrālās televīzijas mūzikas kanāls, kā arī galvenais ziņu kanāls, kam tika sniegtas arī dažas īsas intervijas (viņi man solīja vēlāk atsūtīt arī linku, kur sižetu varēs noskatīties internetā). Visu mēģinājuma laiku varēja vērot lielu rosību, kad tika riktētas TV filmēšanas kameras, kas bija izvietotas pa visu auditoriju un arī uz skatuves, tika cītīgi sekots līdzi katram gabalam, lai izveidotu filmēšanas plānu. 300 vietu plašajā un ļaužu pilnajā zālē kopā bija manāmas vismaz 6 filmēšanas kameras. Bildēs ir kadri no mēģinājumiem un momenti īsi pirms koncerta, kā arī noslēgumā viens kadrs no šodienas koncerta. Viena ir arī tāda īstena, ķīniešu cienīga kopbilde ar vietējiem kolēģiem (lielo puķu pušķi mums dāvāja Ķīnas kultūras ministrija).

Piektdien pēdējais mūsu īsās Ķīnas tūres koncerts notika glaunā, 500 vietu, arīdzan pilnā zālē. Spriežot pēc ilgajām ovācijām un kaut kam līdzīgam (vismaz pēc intonācijas) bravo saucieniem, publika bija sajūsmā.

FOTOREPORTĀŽA.