Ieskatīsies kultūras nama biogrāfijā
Šī gada novembrī Rucavas kultūras nams atzīmēs 55 gadu jubileju, vēsta tā vadītāja Staņislava Skudiķe. Pasākums plānots kā ieskats kultūras nama biogrāfijā – kā tas izveidojies par vietu, kur norisinās vietējā mākslinieciskā pašdarbība un kā to skāruši dažādi 20. gadsimta otrās puses vēsturiskie notikumi.
Atdzims muzikanti
“Plānots, ka pasākums notiks 21. novembrī, sestdienā. Pirms tam būs aizvadīti Latvijas valsts dzimšanas dienas pasākumi, kas šogad norisināsies Dunikas tautas namā. Pēc tiem esam lēmuši likt uzsvaru uz jubileju un atzīmēt to,” skaidro kultūras nama vadītāja. Jubilejas pasākuma programmā iecerēts koncerts un priekšnesumi. “Ar domu – rādām, ko mēs mākam un protam.” Iecerēts, ka uz šo pasākumu varētu atdzimt muzikālā apvienība “Rucavas muzikanti”.
Rucavas kultūras namu atklāja 1965. gada novembra sākumā. Par tā pirmo vadītāju tolaik kļuva Valda Stadgale, kura pašreiz vada biedrību “Jumītis” un Rucavas saieta namu. Ēka, kurā pašreiz kopā ar kultūras namu draudzīgi sadzīvo Rucavas novada dome, savulaik celta kā arodbiedrības klubs. Agrāk kultūras iestādes atradušās citur Rucavas centrā.
Sadzied ceptuvē
S. Skudiķe Rucavas kultūras namā sākusi strādāt 1982. gadā. Viņa atceras, ka tajos gados Rucavā darbojušies 17 pašdarbības kolektīvi. “Pārmaiņu laikā kādus pāris gadus – tas bija 90. gadu sākumā – kultūras nama darbība bija apstājusies. Tajos laikos jau daudz ko likvidēja un slēdza. Taču maniem vadītajiem pulciņiem nav bijis pārtraukuma ne uz dienu! Nedrīkstējām pārtraukt – ja to izdara, tad darbība apsīkst. Paši meklējām telpas, kur sanākt kopā uz mēģinājumiem, tērpus turējām mājās. Atceros, ka vienu brīdi es strādāju ceptuvē, manu kolektīvu dalībnieki pat tur ir mēģinājuši. Dziedājām ceptuvē,” ar smaidu atminas S. Skudiķe.
No 90. gadu vidus par kultūras iestādes vadītāju strādāja Imants Pričins, kurš aizsācis vairākas nozīmīgas kultūras tradīcijas.
Par Rucavas kultūras nama vadītāju S. Skudiķe sākusi strādāt 2004. gadā. “Tagad ir pieci pulciņi. Taču arī cilvēku ir mazāk,” viņa piebilst. Pašreiz kultūras namā darbojas sieviešu vokālais ansamblis, etnogrāfiskais ansamblis, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Saksinis”, amatierteātris un funkcionālo treniņu pulciņš.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām