Rekurzeme.lv ARHĪVS

Liepājā skolēnu vecāki aicināti atcelt brīvdienu ceļojumus uz ārvalstīm; apzina iespējas attālinātām mācībām

Liepājā skolēnu vecāki aicināti atcelt brīvdienu ceļojumus uz ārvalstīm; apzina iespējas attālinātām mācībām

Liepājā skolēnu vecāki ir aicināti atcelt brīvdienu ceļojumus uz ārvalstīm, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde, atzīmējot, ka pašvaldība arī apzina iespējas attālinātam mācību procesam.

Freidenfelde stāstīja, ka Liepājas Izglītības pārvalde šodien izsūtījusi visām skolām aicinājumu vecākiem atcelt brīvdienu ceļojumus uz ārvalstīm. Tāpat skolas pašlaik apzina iespējas un resursus, vāc informāciju un pārdomā iespējas, kā nepieciešamības gadījumā mācību procesu divu līdz četru nedēļu garumā organizēt attālināti, vēsta LETA.

Izglītības pārvalde aicina izglītības iestādēs izvērtēt darba vizīšu nepieciešamību Covid-19 izplatības laikā, pārrunāt ar skolēnu vecākiem un skolēniem par ceļojumu riskiem, minot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktās Covid-19 skartās valstis, uz kurām aicina neceļot, un no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi.

Lai ierobežotu Covid-19 turpmāku izplatību, ikviens vecāks aicināts ļoti atbildīgi izturēties un ievērot atbildīgo dienestu rekomendācijas neapmeklēt vīrusa skartās valstis. Pašlaik ir stingrs aicinājums neapmeklēt 11 valstis - Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici, bet vēl par daudzām citām pasaules valstīm ir ieteikums izvērtēt nepieciešamību tās apmeklēt, uzsvērts Liepājas Izglītības pārvaldes rīkojumā.

Ja skolēns būs apmeklējis kādu no Covid-19 riska skartajām valstīm, bērniem pēc atgriešanās būs jānodrošina 14 dienu karantīna.

Izglītības iestādēm aicināts izvērtēt nepieciešamību organizēt masu pasākumus, kā arī regulāri informēt skolēnus, vecākus un pedagogus par nepieciešamajiem profilakses pasākumiem, tajā skaitā strikti ievērot personisko higiēnu un skolas telpu uzkopšanas regularitāti. Skolām ieteikts papildināt dezinfekcijas līdzekļu krājumus un papildus veikt roku, virsmu, grīdu un inventāra dezinfekciju, īstenojot SPKC ieteikumus un norādes.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde lūgusi ziņot par plānotajiem pedagogu un izglītojamo pieredzes apmaiņu braucieniem martā un aprīlī, kā arī apzināt un iesniegt informāciju par izglītojamo ceļojumu plāniem martā un aprīlī.

Freidenfelde skaidroja, ka tuvāko mēnešu laikā Liepājā nav plānoti lieli pasākumi ar starptautisku apmeklētāju dalību. Bet pašvaldība rūpīgi seko līdzi informācijai, lai pie jaunām rekomendācijām attiecīgi reaģētu, piebilda Freidenfelde.

Viņa uzsver, ka gan pašvaldības, gan privāto uzņēmēju darbiniekiem lūgts izvērtēt ārzemju ceļojumu un darba vizīšu nepieciešamību un, ja ir būts kādā no Covid-19 skartajām valstīm, uz kurām aicināts neceļot, par to ir jāinformē darba devējs.

LETA jau ziņoja, ka Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 atklāta desmit cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7.martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.