Rekurzeme.lv ARHĪVS

Pret slimības izplatību – kopīgiem spēkiem

ZANE GVOZDE

2020. gada 16. aprīlis 07:00

6
Pret slimības izplatību – kopīgiem spēkiem

Risinot jautājumus, kas saistīti ar “Covid-19” izplatības ierobežošanu, kopš brīža, kad valstī ieviests ārkārtējais stāvoklis, divas reizes nedēļā attālināti tiekas Grobiņas sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisija ar pieaicinātu ekspertu. Praktiski risinājumi veikti dezinfekcijas un atveseļojušos slimnieku transportēšanas jomā.

Tiekas attālināti
Komisijas vadītājs ir Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols. Komisijas sastāvā darbojas Grobiņas novada domes Ugunsdzēsības dienesta vadītājs Andris Jefimovs, Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis, Durbes novada domes priekšsēdētājs Ojārs Petrēvics, Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis, Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska, Rucavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Veits un Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Komisijas sastāvā kā pieaicinātais konsultants darbojas Latvijas Neatkarīgo ekspertu asociācijas ugunsdrošības speciālists Andrejs Beļakovs.
Ievērojot nepieciešamo piesardzību, komisijas sēdes notiek attālināti – ar telefonkonferences starpniecību, atklāj Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore. Tās tiek organizētas divas reizes nedēļā. To laikā tiek izvērtēta situācija ar vīrusa izplatību sadarbības teritorijā, kā arī apspriesti veicamie drošības un citi pasākumi. Tāpat komisijas uzdevums ir informēt sabiedrību par “Covid-19” ierobežošanai veiktajiem pasākumiem. Informācija par lemto un paveikto tiek izplatīta iesaistīto pašvaldību informatīvajās platformās: mājaslapās, “Facebook”, kā arī drukātajos informatīvajos izdevumos, norāda K. Pastore. 

Gādās transportu
Lai arī vairākos novados saslimušo skaits pagaidām ir neliels, gatavojoties iespējamam saslimstības pieaugumam, komisija strādā, lai apzinātu cilvēku un materiālos resursus, kas vēl varētu būt nepieciešami. Galvenokārt tās ir maskas un aizsargtērpi, kas īpaši svarīgi mediķiem un sociālajiem darbiniekiem. “Katra novada vadītāji izvērtē savus krājumus, plānojot, cik ilgam laikam tie varētu būt pietiekami, un tiek plānota kopīga iegāde,” skaidro K. Pastore.
Tāpat svarīgi nodrošināt nepieciešamo dezinfekcijas līdzekļu skaitu, lai ar tiem būtu apgādāti visi dienesti un speciālisti, kuriem ir saskare ar sabiedrību. Tiek spriests arī par to, ka vajadzības gadījumā, ja saslimstība palielināsies, varētu lūgt palīgā brīvprātīgos, tajā skaitā pensionētos mediķus un medicīnas studentus. Priekules novada domes priekšsēdētāja ir vienojusies ar mediķiem par specializētā medicīniskā transporta nodrošināšanu gadījumos, ja būs nepieciešams kādu “Covid-19” slimnieku pēc atveseļošanās nogādāt mājās no ārstniecības iestādes.
Pašvaldību vadītāji apmainījušies pieredzē arī par daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu dezinfekciju un citiem darbiem, kas palīdzētu samazināt cilvēku inficēšanās iespējamību. Grobiņas novadā daudzdzīvokļu māju kāpņu telpu dezinfekcija uzsākta 8. aprīlī. Līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai tā tiks veikta reizi nedēļā.
Papildus komisijas sēdēm Grobiņas novada domē ik dienas tiekas ārkārtas stāvokļa darba grupa trīs cilvēku sastāvā: A. Priedols, A. Beļakovs un A. Jefimovs. Tikšanās laikā tiek izvērtēti un risināti Grobiņas novadā aktuālie jautājumi.