Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuālu vardarbību pret mazgadīgu zēnu
Šā gada maijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka kādā īpašumā ticis seksuāli izmantots mazgadīgs zēns. Likumsargi uzsāka kriminālprocesu, kura izmeklēšana šobrīd ir pabeigta un tas ir nodots prokuratūrai ierosināt turpināt procesu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.
Šā gada maijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas saņēma informāciju par to, ka Kurzemē kāds nepilngadīgs jaunietis ir seksuāli izmantojis mazgadīgu zēnu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas uzsāka izmeklēšanu kriminālprocesā par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.
Izmeklēšanā noskaidrots, ka zēna radinieks, izmantojot viņa bezpalīdzības stāvokli (mazgadību), lietojot vardarbību un izmantojot uzticību, veica ar viņu seksuālas darbības. Aizdomās turētajam jaunietim tika veikta psihiatriskā ekspertīze, kurā viņš atzīts par nepieskaitāmu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nosūtījušas to prokuratūrai nodošanai tiesai, lai lemtu par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu aizdomās turētajam.
Lēmums par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu un tā veidu tiesai būs jāpieņem, izvērtējot riska esamību un ņemot vērā, ka persona, nesaņemot nepieciešamo psihiatrisko aprūpi, var veikt darbības, kas var apdraudēt citus cilvēkus un viņu pašu.
Valsts policija norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām