Rīgas centrā vairāki tūkstoši cilvēku pulcējas protestā pret "obligātu vakcināciju" pret Covid-19
Šovakar Vecrīgā sapulcējušies vairāki tūkstoši piketētāju, lai protestētu pret "obligātu vakcināciju" pret Covid-19, liecina aģentūras LETA novērojumi.
Sākotnēji ap plkst.19 pie Brīvības pieminekļa bija ieradušies apmēram 200 cilvēku politiķa Aināra Šlesera vadībā. Viņa komanda sacīja priekšvēlēšanu uzrunas, iepazīstinot ar partijas aktīvistiem. Protestētāju pūlis lēnām izauga vēl par pāris simtiem un devās uz Rīgas pili.
Tikmēr arī pie Rīgas pils sāka pulcēties cilvēki - no sākuma pāris simti, bet uz protesta akcijas oficiālo sākumu ap plkst.20, saplūstot abām protestētāju grupām, to skaits jau bija lēšam ap pāris tūkstošiem. Vēlāk protestētāju skaits vēl pieauga. Pikets tika pieteikts arī Rātslaukumā, taču tur tik plaša cilvēku aktivitāte nebija vērojama.
Šāds cilvēku skaits pārsniedz pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskata liels skaits policistu un ap pili novietotas barjeras. Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.
Lai arī protestētāju pūlī dzirdami arī radikāli aicinājumi, pagaidām asi konflikti ar policistiem nav novēroti.
Tikmēr Valsts policija (VP) sociālajos tīklos izplatīja paziņojumu, kurā uzsvēra, ka atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai klātienē ārpus telpām drīkst organizēt gājienus un piketus līdz 50 personām. Savukārt Vecrīgā pulcējušie vairāki tūkstoši, līdz ar to VP ir konstatējusi, ka netiek ievērotas epidemioloģiskās drošības prasības.
Policijas un citu drošības institūciju spēki atrodas notikuma vietā un strādā pēc iepriekš izstrādāta plāna, uzraugot sabiedrisko kārtību un drošību, lai izvairītos no provokācijām un masu nekārtībām. Policisti aicina iedzīvotājus nepulcēties un izklīst, vienlaikus aicinot ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, nepakļauties provokācijām un neiesaistīties citu personu iniciētās prettiesiskās aktivitātēs, kuras var apdraudēt cilvēku veselību, drošību un sabiedrisko kārtību.
Personām, kuras pārkāps epidemioloģiskās drošības prasības vai izdarīs citus pārkāpumus, piemēram, lietos alkoholu sabiedriskā vietā vai atradīsies publiskā vietā stiprā alkohola reibumā, tiks piemēroti sodi, norādīja VP. Tāpat VP atzīmēja, ka policija notiekošo fiksē ar tehniskajiem līdzekļiem.
Kā ziņots, uz trešdienas protesta pasākumu mudināja ierasties Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems (LK), kurš savu politisko darbību pašlaik pamatā balsta uz Covid-19 jautājumiem. Pasākuma pievienojās arī topošās Šlesera partijas aktīvisti, kā arī atbalstu pauduši savulaik valdošajā koalīcijā pārstāvētās, bet vēlāk faktiski izirušās un no valdības izslēgtās partijas "Par cilvēcīgu Latviju" politiķi.
Sākotnēji protesta akciju rīkošanai bija iesniegti trīs pieteikumi, vēlāk tie tika atsaukti, bet līdz otrdienas pēcpusdienai viens no pieteikumiem bija atjaunots un iesniegts vēl otrs piketa pieteikums.
Savukārt Valsts policija (VP) aicināja uz pasākumu nedoties, jo saskata tajā augstu provokāciju un vardarbības eskalācijas risku. Policija aicināja pasākuma organizatorus atteikties no cilvēku pulcināšanas. Konstatējot, ka tiek pārkāpti epidemioloģiskie drošības noteikumi vai tiek izdarīti citi pārkāpumi, policija solīja būt gatava operatīvi reaģēt notikuma vietā. Turklāt pārkāpumi tiek fiksēti ar tehniskajiem līdzekļiem, un pārkāpējiem tiks piemēroti bargi sodi.
Likumsargi pirms protesta atgādināja, ka gadījumā, ja radīsies situācijas eskalācija, tiks vērtēta tā iniciatora atbildība. Tāpēc VP vērsās pie pasākuma iniciatora, brīdinot nepulcināt uz to iedzīvotājus. Visi pasākuma organizētāji ir identificēti un tika brīdināti, ka gadījumā, ja tiks pārkāpti epidemioloģiskie ierobežojumi un tiks konstatēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi, viņiem par to nāksies atbildēt likumā paredzētajā kārtībā.
Gadījumos, ja tiks konstatēti epidemioloģisko drošības noteikumu pārkāpumi, nesankcionētā piketa dalībniekiem var tikt piemērots sods līdz 2000 eiro. Tāpat tika atgādināts, ka alkohola lietošana sabiedriskā vietā ir aizliegta, un pie atbildības tiks saukti arī iedzīvotāji, kas atrodas sabiedriskā vietā tādā reibumā stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu.
Tāpat VP atgādināja, ka par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām iestājas administratīvā atbildība. Savukārt par pretošanos vai uzbrukumu varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai iestājas kriminālatbildība, un par šādiem noziegumiem var tikt piemērota arī brīvības atņemšana. "Sabiedrībā ir dažādi uzskati par vakcināciju, taču piedalīšanās pūļa pasākumos, kur var tikt apdraudēta sava un līdzcilvēku drošība, nav piemērots veids, kā paust savu viedokli," uzsvēra policija.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām