Dabas mājas speciālisti pilnveido profesionālās prasmes
Augusta beigās un septembra sākumā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) Dabas mājā viesojās sertificēts entomologs, Latvijas Universitātes Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras lektors Kristaps Vilks, lai vadītu entomoloģijas mācības Dabas mājas speciālistiem, portālu "ReKurZeme" informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" vadītāja Laura Grundmane.
Kristaps Vilks jau 19 gadus vada lekcijas un praktiskās nodarbības Latvijas Universitātē, 7 gadus strādā Dabas aizsardzības pārvaldē par sugu un biotopu jomu ekspertu, aktīvi darbojas Latvijas Entomoloģijas biedrībā, kā arī veic Latvijas Dabas muzeja entomoloģisko kolekciju apstrādi, papildina Latvijas Universitātes mācību entomoloģiskās kolekcijas.
Lektors Dabas mājas speciālistiem vadīja profesionālās pilnveides mācības, kurās tika apgūtas kukaiņu klasifikācija, kukaiņu kārtu un sugu noteikšanas pamati, entomoloģisko kolekciju veidi, kolekciju praktiska izveide. Mācības tika organizētas ar mērķi paaugstināt Dabas mājas kolektīva prasmes kolekciju veidošanā, lai vēlāk izveidotu vienu no 15 Dabas mājas instalācijām – “Kukaiņi”.
Instalācija demonstrēs reālu kukaiņu paraugus, veicinās izpratni par dabas daudzveidību, vides aizsardzības nozīmīgumu. Instalāciju plānots pielietot mācību satura un Dabas mājas nodarbību realizācijai pirmsskolas, sākumskolas un vidusskolas vecuma posmu skolēniem un izglītības iestāžu pedagogiem.
Entomoloģijas mācības un kukaiņu kolekciju izveide tiek realizēta dabai un bioloģiskajai daudzveidībai saudzīgi – no attiecīgajiem biotopiem tiek ievākts tikai viens kukaiņu sugas pārstāvis, netiek ievāktas aizsargājamas kukaiņu sugas, kukaiņi kolekcijām tiek apstrādāti un plākšņoti atbilstoši vispārpieņemtiem zinātnisko, entomoloģisko kolekciju izveides principiem.
Mācības un instalācija “Kukaiņu kolekcija” tiek realizētas projekta “Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā” ietvaros, kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma “Pētniecība un izglītība”. Tā kopējās izmaksas ir 986 049,00 eiro, no kurām 754 327,40 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 116,60 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605,00 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām