Rekurzeme.lv ARHĪVS

Zobu implantu noturība

2021. gada 31. oktobris 00:00

195
Zobu implantu noturība

Zobu implanti ir lielisks veids, kā aizvietot vienu vai vairākus zaudētos zobus, atgriežot gan funkcionalitāti, gan estētiku. Atšķirību starp implantiem un dabīgajiem zobiem var noteikt tikai speciālists, jo tiek imitēts reāla zoba izskats.

Kas ir zobu implanti?

Implants ir titāna un cirkonija sakausējums, kas pēc izskata atgādina skrūvi, ko ievieto žokļa kaulā. Tā mērķis ir aizvietot īsto zoba sakni. Pēc aptuveni 2-4 mēnešiem tas ir ieaudzis žokļa kaulā un uz tā var fiksēt kādu no protēžu veidiem. Teik izšķirti vairāku veidu implanti, pacientam piemērotāko izvēlas implantologs.

Restaurētie zobi ir jākopj tā pat kā dabīgie - ievērojot pilnvērtīgu mutes higiēnu. Tie tiek pielāgoti katra pacienta individuālajām mutes īpatnībām, piemēram, zobu tonim, formai, garumam. Zobu implanti pilda visas dabīga zoba funkcijas, tie nesagādā diskomfortu runājot, ēdot vai dzerot. Ir svarīgi ievietot implantu laikus, lai neveidotos kaulaudu zudums.

Zobu implanta kronis

Ievietojot zobu implanta kroni, blakus esošie zobi ārstēšanas procesā nav jāiesaista, implants neļaus zobiem bīdīties zaudētā zoba saknes vietā, tādā veidā pēc iespējas veiksmīgāk saglabājot pareizu sakodienu. To kalpošanas ilgums ir atkarīgs gan no pacienta dzīvesveida, gan kurā žokļa daļā tiek ievietoti, vidēji tie ir 10-30 gadi, bet var saglabāties arī visa mūža garumā.

Priekšrocības, izvēloties zobu implantu

Zobus ir iespējams restaurēt, nesabojājot veselos blakus esošos. Tiek piedāvāti vairāku veidu - plastmasas, stikla šķiedras, metālkeramikas un lietie zobu kroņi. Tos izmanto tad, ja zoba audu zudums ir vairāk kā puse no visiem veselajiem audiem un plombi nav iespējams ievietot.

Agrāk zobu tilts bija populārākais zobu aizvietošanas veids, tomēr gadiem ejot, lielu konkurenci tam ir sastādijis zobu kronis. Lai arī izmaksas par to ir lielākas, tas nesagādā tik daudz rūpju kā tilts un kalpo ilgāk. Dr. Jūlijas Katkevičas klīnika piedāvā dažāda veida implantus no vadošajiem ražotājiem pasaulē, lai ikvienam sniegtu labāko pieredzi un rezultātu zobārsta kabinetā.