Rekurzeme.lv ARHĪVS

Vilis Bukšs prognozē, ka decembrī termometra stabiņš noslīdēs līdz -20 grādiem

Rekurzeme.lv

2021. gada 2. decembris 14:25

230
Vilis Bukšs prognozē, ka decembrī termometra stabiņš noslīdēs līdz -20 grādiem

Novembris aiziet ar sniegputeņiem. Ja Austrumlatvijā novembra pirmajā pusē bija tikai dažas naktis ar nelielu salu, tad novembra izskaņa, pēc Katrīnām (25. novembris), lielākoties ar sniegu un temperatūru zem nulles. Rudens zīmes dabā un nozīmīgajās dienās rāda, ka Andrejos (30. novembris) Austrumlatvijā ziema atnāks uz palikšanu. Decembris paies viegla un daždien arī stiprāka sala un jauka baltuma zīmē. Ticējumi par pirmo sniegu, kas sāk snigt nedēļas sākumā un nāk no vasaras puses, kā arī 7. augusts, kas paredz ziemu, liecina, ka būs laba ziema, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Decembra pirmajā pusē, pārsvarā līdz Lūcijām (13. decembris), laika apstākļi ziemīgi. Vilku mēneša sākumā neliels sals, sniegs un pastiprinoties ziemeļu puses vējiem, brīžiem arī putinās. Uz ceļiem var veidoties sniega sanesumi. Vēlāk, kad zeme būs nosiltināta ar sniega segu, sals īslaicīgi var pastiprināties un dažviet temperatūra var noslīdēt līdz mīnus 20 grādiem un zemāk. Šajā laikā nokrišņi īslaicīgi. Apledojums, ceļi slideni.

Decembra vidū, ap Lūcijām (13. decembris), vairs tikai naktīs neliels sals, bet dienas laikā temperatūra pārsvarā ap 0. Vējains. Nokrišņi īslaicīgi. Tuvāk jūrai lietus, Latvijas austrumos sniegs, slapjš sniegs, atkala. Ceļi slideni.

Mēneša otrajā pusē laika apstākļi mainīgi. Ap ziemas saulgriežiem (21. decembris) neliels sals, vējains, daždien snigs un putinās. Latvijas rietumos arī lietus. Ziemassvētku laikā bez būtiskiem nokrišņiem un Latvijas austrumos saglabāsies gan sniega sega, gan neliels līdz mērens sals. Decembra beigās laika apstākļi nepastāvīgi. Šajā laikā iespējams neliels atkusnis, dažādi nokrišņi, dūmaka, ceļi slideni. Temperatūra svārstīsies no mīnus 12 grādiem dažās naktīs līdz plus 5 grādiem dienā. Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies arī janvāra sākumā un līdz Zvaigznes dienai (6. janvāris) bez lielām izmaiņām.

Kopumā decembris gan ar temperatūru, gan ar nokrišņiem, kas pārsvarā sniegs, rādās būt tuvu vidējam.