Rekurzeme.lv ARHĪVS

Nākamā gada oktobrī "Arēnā Rīga" uzstāsies britu rokgrupa "The Cure"

Rekurzeme.lv

2021. gada 6. decembris 15:30

36
Nākamā gada oktobrī "Arēnā Rīga" uzstāsies britu rokgrupa "The Cure"

Nākamā gada oktobrī "Arēnā Rīga" ar pirmo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies britu rokgrupa "The Cure", aģentūru LETA informēja koncerta rīkotāji "L Tips Agency".

Paredzēts, ka divu stundu garajā koncertā izskanēs labi zināmās grupas "The Cure" dziesmas, kā arī jauna mūzika. Savukārt par koncerta īpašajiem viesiem apstiprināta skotu postpanka apvienība "The Twilight Sad".

"L Tips Agency" atzīmē, ka, apzinoties britu rokgrupas muzikālo un kulturālo nozīmību, tas nebūs vienas dienas koncerts, bet pasākumu kopums, kas norisināsies nedēļā, sākot no 3.oktobra.

Biļetes uz koncertu varēs iegādāties iepriekšpārdošanā tīmekļvietnē "bilesuserviss.lv" no 10.decembra plkst.10.

Grupa "The Cure" dibināta 1976.gadā Anglijas pilsētā Krolijā. Tās sastāvs laika gaitā vairākkārt nomainījies, bet vokālists, ģitārists un galvenais dziesmu autors Roberts Smits ir vienīgais pastāvīgais dalībnieks.

Koncerta rīkotāji norāda, ka līdz ar albumu "Seventeen Seconds" grupa pakāpeniski pievērsās jaunam, drūmākam stilam, kas kopā ar Smita skatuvisko tēlu ietekmēja topošo gotiskā roka žanru, kā arī visu subkultūru, kas izveidojās ap šo žanru. Kopš tā brīža "The Cure" tiek uzskatīti par vieniem no gotiskā roka aizsācējiem un spilgtākajiem tā pārstāvjiem. Par komerciāli visveiksmīgāko grupas albumu kļuva 1989.gada ieraksts "Disintegration".

Karjeras laikā grupa izdevusi 13 studijas, vairākus koncertu un izlašu albumus, vairāk nekā 40 singlus, kopā pārdodot vairāk nekā 30 miljonus ierakstu. 2019.gadā "The Cure" uzņemti Rokenrola slavas zālē.