Rekurzeme.lv ARHĪVS

Liepājas Latviešu biedrības namā svētku noskaņās uzstāsies Katrīna Gupalo

Rekurzeme.lv

2021. gada 7. decembris 11:48

9
Liepājas Latviešu biedrības namā svētku noskaņās uzstāsies Katrīna Gupalo

Trešdien, 29. decembrī, ar koncertu “Zvaigznes pieskāriens” svētku noskaņu Liepājas Latviešu biedrības namā radīs dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo. Jaunajā koncertprogrammā iekļautas visā pasaulē iemīļotas dziesmas par ziemu, kosmosu un sapņiem Katrīnas Gupalo aranžijās balsij un klavierēm, portālu "ReKurZeme" informē Liepājas Latviešu biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Daiva Priediena.

22. decembrī Katrīna Gupalo uzsāk savas jaunās programmas “Zvaigznes pieskāriens” koncerttūri, kas janvārī un februārī izskanēs visā Latvijā, taču Biedrības nams sniedz šo koncertu kā dāvanu svētkos jau gada izskaņā. Jauno koncertprogrammu iedvesmojusi Katrīnas mīlestība pret ziemu un tās uzmundrinošo aukstumu, sapņaino svētku laiku un meditatīvo klusumu, kurā beidzot var sadzirdēt savas domas, ļauties sapņu lidojumam, fantāzijām, pavērties debesīs un sajust kosmosu. Koncertā izskanēs gan romantiskas un melanholiskas dziesmas, piemēram, Nikolas Kidmenas izpildītā “One Day I'll Fly Away”, gan kosmosa tēma ar slavenajiem Deivida Bovija “Space Oddity” un Eltona Džona “Rocket Man”, gan dzirkstošā prieka enerģija Ališas Kīzas un Laizas Minelli Ņujorkas dziesmās, kā arī Elvisa Preslija un Frenka Sinatras gabali, bez kuriem nav iedomājama neviena ziemas balle. Būs arī Katrīnas Gupalo pašas kompozīcijas un citas klausītāju iemīļotas dziesmas latviešu valodā, un, iespējams, šī ir vienīgā koncertprogramma Latvijā, kur varēs dzirdēt arī ziemas noskaņu dziesmas franču valodā.

Koncertā būs dzirdama arī Imanta Kalniņa dziesma “Apvij rokas”, ko skatītāji īpaši iemīļoja Katrīnas Gupalo 2021. gada vasaras koncerttūres “Tauriņa samtainā smarža” laikā, kas bija veltīta leģendārā komponista mūzikai un izskanēja visā Latvijā.  Katrīna Gupalo stāsta: “Šobrīd, kad neviens no mums nevar būt pilnīgi drošs par jebkādu plānu realizāciju, arī koncertu plānošanas process ir kļuvis daudz spontānāks. Kad rodas kāda lieliska ideja, visa radošā un organizatoriskā komanda ļoti īsā laikā mobilizējas, lai koncerti varētu notikt. Jūtu, ka līdzīgi ir arī ar klausītājiem, kuri aizrautīgi ķer pasākumus, kamēr tie ir, jo nav itin nekādas garantijas, cik ilgi tas būs iespējams. Protams, šādi dzīvot un plānot savu darbu ir liels izaicinājums, bet toties tik liels prieks ir redzēt, kā biļešu tirdzniecības vietās kūst biļetes un cik kultūras alkstoši ir Latvijas klausītāji!”

Jau 29. decembrī  pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības namā izskanēs “Zvaigznes pieskāriens” koncerts. Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.