Rekurzeme.lv ARHĪVS

Pakalpojumu sniegšanu un pasākumus ārkārtējās situācijas laikā atļauj līdz pulksten 23

Rekurzeme.lv

2021. gada 7. decembris 12:36

47
Pakalpojumu sniegšanu un pasākumus ārkārtējās situācijas laikā atļauj līdz pulksten 23

Saimniecisko pakalpojumu sniegšanai un pasākumu norisei, kuri ārkārtējās situācijas laikā var notikt zaļajā režīmā jeb vidē ar Covid-19 sertifikātiem, ar valdības lēmumu līdz plkst.23 pagarināts iespējamais darba laiks, kas līdz šim bija līdz plkst.21.

Tāpat ar grozījumiem ārkārtējās situācijas rīkojumā atcelts nosacījums epidemioloģiski drošā vidē nodalīt plūsmas ģimenēm ar bērniem, kam nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, vēsta LETA.

Nosacījums paredz, ka pakalpojumos un pasākumos, kas saistīti ar atrašanos sēdvietās, nav jānodala plūsmas ar vecākiem un bērniem bez vakcinācijas un pārslimošanas sertifikāta no pārējiem apmeklētājiem epidemioloģiski drošā vidē. Sporta klubos, atrakcijās un tamlīdzīgās vietās, kas saistītas ar fiziskajām aktivitātēm vai kur netiek lietotas sejas maskas, joprojām tiek saglabāts nosacījums nodalīt vecākus ar bērniem bez vakcinācijas un pārslimošanas sertifikāta no pārējiem apmeklētājiem epidemioloģiski drošā vidē.

Vienlaikus ar grozījumiem palielināts cilvēku skaits sabiedriskās ēdināšanas vietās pie viena galdiņa līdz desmit, lai dotu iespēju lielām mājsaimniecībām līdz četriem pieaugušajiem un sešiem bērniem izvietoties pie viena galdiņa. Tāpat arī tiek mainīti nosacījumi, ka pasākumos sēdvietās viena mājsaimniecība var atrasties blakus sēdvietās bez distances.

Tiek precizēts arī tas, ka "izvietošana pamīšus" nozīmē to, ka nevienam no kopā sēdošajiem neviens nesēž priekšā un aizmugurē, kā ari ne priekšējā rindā, ne aizmugurējā rindā. Tādējādi, ja kopā sēž desmit cilvēki, tad ir jāatstāj brīvas desmit vietas šai grupai priekšējā un aizmugurējā rindā.

Veselības ministrija (VM) norāda, ka no vienas puses ir nepieciešams mazināt epidemioloģiskās drošība nosacījumus, kas negatīvi ietekmē tautsaimniecību un rada zaudējumus uzņēmējiem, tomēr no otras puses ir jāapzinās, ka tiek prognozēta pastiprināta cilvēku mobilitāte un kontaktēšanās pirms un Ziemassvētku un Jaunā gada svētku laikā. Turklāt pašlaik Eiropā sāk izplatīties un Latvijā ir atklāti Covid-19 omikrona paveida varianti.

"Tas rada papildu riskus Covid-19 izplatībai, kā rezultātā gada nogalē un 2022.gada sākumā iespējams atkal straujš Covid-19 gadījumu pieaugums. Tādēļ ļoti svarīgi ir pakāpeniski mazināt epidemioloģiskās drošības pasākumus, sākotnēji mazinot tos nosacījumus, kam ir mazāka ietekme uz infekcijas izplatību," norāda VM.

Kā ziņots, valstī līdz nākamā gada 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā personām bez Covid-19 sertifikātiem būtiski ierobežota dažādu pakalpojumu saņemšana.