Rekurzeme.lv ARHĪVS

Par epidemioloģiskās drošības regulējumu pēc 11.janvāra varētu lemt nedēļā pirms Ziemassvētkiem

Rekurzeme.lv

2021. gada 7. decembris 12:49

17
Par epidemioloģiskās drošības regulējumu pēc 11.janvāra varētu lemt nedēļā pirms Ziemassvētkiem

Par epidemioloģiskās drošības regulējumu pēc 11.janvāra varētu lemt nedēļā pirms Ziemassvētkiem, otrdien Ministru kabineta sēdē norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers norādīja, ka epidemiologs Ņikita Trojanskis, kurš ir viens no epidemioloģiskās situācijas modeļu izstrādātājiem nākotnes tendencēm un pēc kura prognozēm lēmumi pieņemti jau iepriekš, valdības pārstāvjiem paudis, ka objektīvi dati par iespējamo Latvijas trajektoriju Covid-19 saslimstības ziņā varētu būt pieejami 18.decembrī.

"Nedēļā pirms Ziemassvētkiem mēs jau varētu, iespējams, pieņemt to virzienu, kas gaidāms 11.janvāri," teica Kariņš, uzsverot, ka reizē priekšlikumus sākt gatavot vajadzētu jau šobrīd.

Vienlaikus premjers atklāja, ka Covid-19 omikrona varianta izplatība varētu ieviest kādas korekcijas nākotnes plānos.

Arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) piekrita, ka piedāvājumiem par ierobežojumiem pēc 11.janvāra būtu jābūt gatavam jau visai drīz, tos veidojot pēc dažādiem scenārijiem, kā arī pēc tam salīdzinot prognozes ar aktuālajiem epidemioloģiskajiem datiem.

Valdība otrdien uzdeva Operatīvās vadības grupai (OVG) turpināt darbu pie jaunā regulējuma, kas stātos spēkā pēc nākamā gada 11.janvāra.

Kā ziņots, valstī līdz nākamā gada 11.janvārim izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā personām bez Covid-19 sertifikātiem būtiski ierobežota dažādu pakalpojumu saņemšana.