Rekurzeme.lv ARHĪVS

Vecpils autotrasē sāks folkreisa Ziemas kausa izcīņas seriālu

Rekurzeme.lv

2021. gada 7. decembris 14:35

44
Vecpils autotrasē sāks folkreisa Ziemas kausa izcīņas seriālu

Janvāra vidū paredzēts starts 2022. gada folkreisa Ziemas kausa izcīņai. Tā paredzēta sešos posmos, ko gan vairāk precizēs laika apstākļi un epidemioloģiskā situācija Latvijā. Jaunā sezona – ar jaunumiem, informē Latvijas Automobiļu federācija. 

Folkreisa Ziemas kausa sezonu paredzēts aizvadīt sešos posmos, kuri jāaizvada laikā no 15. janvāra līdz 26. martam. Blīvais kalendārs būs pārbaudījums sportistiem, taču ietver arī plašas rezerves situācijā, ja būs nestabila ziema un kāds no posmiem būs jāatceļ. Kalendārā iekļauta plaša Latvijas ģeogrāfija, sacensības paredzētas Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē. Pirmo reizi kopš 2014. gada paredzēta atgriešanās Ludzas Makašānu trasē, pirmo reizi kopš 2015. gada plānota atgriešanās Aizkraukles trasē, kura piedzīvojusi lieliskas pārmaiņas. Pārējie posmi Latvijas varenajās trasēs – Vecpilī, Valmieras Brenguļos, Jēkabpils Pilskalnos, Bauskas Mūsa Raceland.

Vecpils autotrasē ir plānots pirmais posms, kam jānotiek 15. janvārī. 

Jāatzīmē gan, ka sacensības tiks aizvadītas ziemas apstākļos, kā arī atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas savaldīšanai. Sacensības notiks tā sauktajā “zaļajā režīmā”.

Folkreisa Ziemas kausā un arī vasaras sezonā tautas disciplīnā ieviestas jaunas papildieskaites un iespējas izmantot jaunus tehniskos risinājumus.

Izveidots Debitantu kauss, kurā sezonas gaitā kopvērtējuma punktus krās tie sportisti, kuri 2022. gadā aizvadīs savas pirmās Folkreisa sacensības. Šajā ieskaitē sportists varēs piedalīties tikai vienu gadu savā Folkreisa braucēja karjerā, savā debijas sezonā! Debitantu kausa izcīņa aizstās aizmugures piedziņas ieskaiti Klasika, kurai nākamgad atsevišķa ieskaite vairs netiks veidota. Jāatzīmē, ka ar Klasikas automašīnām joprojām drīkst startēt Folkreisa sacensībās, tiek saglabāts arī nosacījums, ka Klasika ziemas sezonā drīkst izmantot radžu riepas.

No 2022. gada sacensībās kopējā ieskaitē varēs piedalīties arī ar automašīnām, kuras aprīkotas ar turbo dīzeļdzinējiem, kuru darba tilpums nepārsniedz 2000 kub. cm. Šis jaunums paver iespēju trasēs izvest līdz šim neizmantojamu tehniku, palielinot izvēles iespējas un risinājumus būvējamās automašīnas izvēlē. Ekspertu domas dalās, cik konkurētspējīgi varētu būt šādi auto. Atliek gaidīt pirmo eksperimentu, lai to noskaidrotu! Ja izrādīsies, ka turbodīzeļa automašīnas ir pārākas pār līdzšinējiem atmosfērisko dzinēju auto, tas ieviesīs papildu intrigu gan rezultātos, gan automašīnu pirkšanas procesā!

Folkreisa jaunākajos noteikumos paredzēta arī pilnpiedziņas klase. Starpsezonā interesentu grupa meklē risinājumus zemu izmaksu 4WD automašīnu klases izveidei. Folkreiss šādai klasei ir gatavs, iespēja ir dota – gaidām dalībniekus atsevišķā 4WD ieskaitē!
Noteiktā auto pirkšanas/pārdošanas maksa – 3950 eiro.

Rezumējot, Folkreisa Ziemas kausa 2022. gadā noteiktās ieskaites ir šādas: Kopējā (individuālā) ieskaite, kurā tiks noskaidrots Folkreisa Ziemas kausa ieguvējs; Komandu ieskaite; Dāmu kausa izcīņa ar atsevišķu finālbraucienu katrā posmā; Junioru kausa izcīņa sportistiem, kuri dzimuši 2004. gadā vai vēlāk, arī ar atsevišķu finālbraucienu katrā posmā; Debitantu kauss, kurā piedalās visi, kuri 2022. gadā aizvadīs savu pirmo Folkreisa sacīksti.

Aizvadītajā gadā Folkreiss piedzīvoja attīstību arī savās publicitātes aktivitātēs. Šobrīd aktuālā informācija tiek apkopota jaunizveidotajā mājas lapā www.folkreiss.lv, kurā notiek arī pieteikšanās gaidāmajām sacensībām, tiek publicēti oficiālie dokumenti un rezultāti. Mājas lapa izveidota ar mērķi informēt ne tikai esošos sportistus, bet arī tos, kuri meklē iespējas debitēt zemu izmaksu un augstas drošības tautas autosporta veidā.