Rekurzeme.lv ARHĪVS

Topošie mākslas maģistri sveic Liepāju dzimšanas dienā

ReKurZeme, portāls

2013. gada 4. marts 13:58

50
Topošie mākslas maģistri sveic Liepāju dzimšanas dienā

Kā dāvana Liepājas pilsētai dzimšanas dienā no 15. līdz 29. martam Liepājas Domes 2. stāva foajē būs aplūkojama Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes augstākā līmeņa studiju programmas „Māksla” 1. kursa studentu kopizstāde “6”.

Izstādes mērķis ir sniegt ieskatu radošo spēju meklējumos un atradumos pasniedzēju Prof. Alda Kļaviņa un mākslinieka Andra Millera vadībā. Par padomu paldies prodekānei Intai Klāsonei un sirsnīgi sveicieni mūsu iedvesmotājiem Prof. Ingrīdai Burānei un Prof. Jānim Spalviņam.

Izstādē apskatāma Kristīnes Beķeres-Brīvkalnes, Līvas Blumfeldes, Naura Dobeļa, Jekaterinas Karpovas, Agneses Matisones un Ritas Nikiforovas darbu izlase.

Izstādes nosaukums “6” sevī ietver noturību un drošību, jo kursā studē seši studenti, kas viens otru atbalsta, līdzsvaro un veido nepārraujamu radošo ķēdi. Katrs no studentiem ir tik atšķirīgs un tomēr vienots ar pārējiem šajā studēšanas posmā. Kā lasāms dažādos materiālos, skaitlis “6” simbolizē līdzsvaru, mīlestību un veiksmi. Programmas ”Māksla” direktors, profesors, Mg. art Aldis Kļaviņš uzsver: “Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes studiju programma „Māksla” ir augstākās izglītības profesionālā maģistra studiju programma vizuālajā mākslā.

Tas nozīmē, ka uzsākt studijas šajā programmā var pretendenti, kuri sekmīgi apguvuši kādu no vizuālās mākslas programmām bakalaura līmenī kādā no augstskolām, pierādot zināmu meistarību un oriģinalitāti izvēlētajā jomā, iesniedzot savus radošo darbu pārskatus konkursam. Lai sekmīgi veiktu savu 1 gadu un 6 mēnešus ilgo maģistra studiju programmu, pretendentam ir jābūt personīgi motivētam un apņēmīgam patstāvīgi izpildīt studiju uzdevumus vizuālajā mākslā, kā arī pieteikt tēmu un realizēt savu maģistra darbu izvēlētajā jomā. Mācībspēku pienākums ir palīdzēt studentam izvēlēties labāko veidu, kā apliecināt savas radošās spējas maģistra darbā.

Šinī izstādē 6 pirmā kursa maģistranti rāda obligātās programmas darbus vizuālajā mākslā, izvēloties sev tuvāko tehniku un izteiksmes veidu”.

*** K. Beķere-Brīvkalne mācījusies Liepājas mākslas koledžā, apģērbu dizaina nodaļā, bakalaura grādu mākslā un pedagoģijā ieguvusi Liepājas Universitātē. Tērpu dizains un šūšana ir Kristīnes laiks ar cilvēkiem. Gleznošana, zīmēšana, grafiku veidošana - laiks ar sevi. Ar saviem darbiem Kristīne ir piedalījusies modes skatēs un izstādēs Liepājā un Rīgā. Abi ar vīru izveidojuši mākslas studiju “Ķēpa” - vietu, kur savas prasmes nodot tālāk, tā teikt, neturēt sveci zem pūra. Citiem Kristīne novēl nekad nepadoties un neapstāties pie sasniegtā.

***

L. Blumfelde skolojusies Dobelē, pabeigusi Dobeles Valsts ģimnāziju. Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē ieguvusi bakalaura grādu kā vizuālās mākslas un kultūras vēstures skolotāja. 2012. gadā piedalījusies ceļojošajā miniatūru kopizstādē „M“. ***

N. Dobelis Liepājas Universitātē ieguvis bakalaura grādu mākslā ar datordizainera profesionālo kvalifikāciju. Vizuālajā mākslā Nauris sevi izpauž dažādās jomās, kā tuvākās akcentē burtu mākslu, glezniecību, grafiku un fotogrāfiju. Grafikā šobrīd interesējas par cilvēka portreta proporciju izpratni un rakstura īpašību atainojumu. Glezniecībā Nauris ļauj vaļu domu lidojumam, eksperimentējot ar krāsām, ritmu un kompozīcijas veidošanu. Savukārt fotogrāfijās dominē daba un harmonija.

*** J. Karpova [Tīna Karpova] absolvējusi Ventspils 3. vidusskolu. Papildus izglītību ieguvusi M. Klušas mākslas studijā (2002.-2004.), Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas [RDMV] sagatavošanas kursos un mācību apmaiņas braucienā Zviedrijā, Haparandas tautas institūtā SVEFI (2003.). 2004. gadā iestājās Latvijas Lauksaimniecības Universitātē [LLU], kur Lauku inženieru fakultātē ir veiksmīgi ieguvusi profesionālā bakalaura grādu specialitātē Ainavu arhitektūra (2009.). Patlaban Jekaterina strādā kā piesaistītais ainavu arhitekts dažādos projektēšanas, būvniecības un labiekārtošanas projektos, kā brīvprātīgais darbinieks māca vizuālo mākslu bērniem ar sociālām problēmām un nodarbojas ar rasēšanu pamatdarbā. Jekaterina aktīvi nodarbojas ar fotomākslu.

***

A. Matisone [MatisONE] dzimusi Liepājā. Pēc vidusskolas beigšanas apguvusi rotkaļa amatu O. Auzera Juvelieru mākslas koledžā Rīgā. Pēc gadiem atgriezusies Liepājā un ieguvusi bakalaura grādu mākslā, ar specialitāti datordizainā. Divus gadus papildinājusi savas zināšanas dzimtā valodā, vēsturē un literatūrā. Agnese uzskata, ka personības pašrealizācija, piederība noteiktai sociālai grupai, sasniegumi karjerā ir tiešā mērā atkarīgi no formulas: iedzimtie dotumi, spējas, maņas + darbs, spēju/maņu attīstība + talants, apdāvinātība, Dievišķā dzirksts. Būt par mākslinieku ir jājūt, jāgrib, jāstrādā un jāsarunājas. Tāpat vien nekas netop. Vairāk par Agnesi un viņas aktivitātēm iespējams uzzināt mājas lapā www.terra-tiliae.lv

*** R. Nikiforova dzimusi Liepājā. Sākotnēji prasmes mākslā apguvusi pie mākslinieces Velgas Gūtmanes. Absolvējusi Liepājas Mākslas vidusskolas, tekstilizstrādājumu un apģērbu dizaina nodaļu. Liepājas Universitātē iegūts bakalaura grāds mākslā ar datordizainera profesionālo kvalifikāciju. Kopš 2009. gada savas prasmes un idejas pilnveido gaismas ķermeņu dizainā. Lielu baudu Ritai sagādā gleznošana, eksperimentēt ar faktūru un krāsu, apvienojot dažādas gleznošanas tehnikas, tā ir iespēja nokļūt vietā, kur nepastāv laika robežas un ikdiena.

Mākslas maģistru 1. kursa vārdā Agnese Matisone