Rekurzeme.lv ARHĪVS

Tiesa uz decembri atliek lietas izskatīšanu par īpašumtiesību atņemšanu bijušajam Liepājas policijas šefam

BNS, ziņu aģentūra

2011. gada 10. novembris 12:17

401
Tiesa uz decembri atliek lietas izskatīšanu par īpašumtiesību atņemšanu bijušajam Liepājas policijas šefam

Zemgales apgabaltiesa ceturtdien atlika Liepājas prokuratūras prasības izskatīšanu par īpašumtiesību atņemšanu bijušajam Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes priekšniekam Artūram Vaiteikam uz diviem dzīvokļiem, aģentūra BNS uzzināja Zemgales apgabaltiesā.

Prokurors, kā arī Vaiteika advokāte tiesai iesnieguši papildu dokumentus. Tāpēc tiesas sēde atlikta uz 20.decembri, lai ar dokumentiem varētu iepazīties trešā puse – "SEB banka", kurā strīdīgais īpašums ieķīlāts.

Jau vēstīts, ka 2001. gadā Vaiteiks, iespējams, nelikumīgā ceļā no Liepājas pašvaldības ieguvis divus plašus dzīvokļus Dzintaru ielā. Tomēr Liepājas dome nav mēģinājusi savu īpašumu atgūt – tās interesēs tiesā vērsusies Liepājas prokuratūra, prasot atņemt Vaiteikam dzīvokļu īpašumtiesības, iepriekš apstiprināja Liepājas pilsētas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns.

Prokuratūra uzskata, ka Vaiteika īpašumā dzīvokļi nonākuši, apejot likumā noteikto kārtību. Īpašums Dzintaru ielā sastāv no diviem dzīvokļiem.

Sākotnēji īpašums Dzintaru ielā 21 izmantots kā nedzīvojamās telpas – tur saimniekoja nu jau likvidētā pašvaldības namu pārvalde "Vecliepāja", kuru vadīja bijušais Liepājas domes deputāts, tagadējais Grobiņas novada mērs Aivars Priedols.

Vēlāk īpašums pārveidots par dzīvojamo platību un izīrēts Vaiteikam, pēc tam ļaujot viņam to privatizēt.

Taču policijas šefs iepriekš pašvaldībā neesot bijis reģistrējies dzīvokļu rindā, bet dome, izīrējot viņam īpašumu, nav ņēmusi vērā, piemēram, to, ka policijas šefa ģimenei jau piederēja īpašums.

Virsprokurors atzina – savādi, ka dome pēc tam, kad aktualizējās jautājums par šā dzīvokļa privatizāciju, nedarīja neko, lai savu īpašumu atgūtu. Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma tiesā par īpašuma tiesību atņemšanu vērsās prokuratūra.

KNAB par aizdomīgo dzīvokļa privatizāciju uzzināja, kad tajā ar iesniegumu vērsās Liepājas domes deputāte juriste Elita Kosaka.

Viņa 2009.gadā tiesā pārstāvēja dzīvokļu īpašnieku biedrību "Dzintaru nams" strīdā ar Vaiteiku par īpašuma apsaimniekošanas parāda piedziņu.

Pārbaudot, kā minētais īpašums nonāca Vaiteika īpašumā, Kosaka atklāja, ka kopumā aptuveni 300 kvadrātmetru plašo divu dzīvokļu (viens – 158 kvadrātmetru platībā, otrs – 125,1 kvadrātmetra platībā) īres tiesības viņam, visticamāk, piešķirtas nelikumīgi – tas nav noticis rindas kārtībā. Līdz ar to apšaubāma ir arī īpašuma privatizācijas likumība. Tāpēc juriste vērsusies KNAB, kas iesniegumā minētos faktus pārbaudījis un atzinis, ka dzīvokļi Vaiteika īpašumā nonāca nelikumīgi, pastāstīja Kosaka.

Pēc viņas teiktā, Vaiteika ģimene apdzīvo tikai vienu dzīvokli, lai gan viņam pieder abi dzīvokļi. Otru, visticamāk, izmantojot Priedols, ko apliecina maksājumu kvītis par dzīvokļa apsaimniekošanu.

Pret atbildīgām domes amatpersonām kriminālprocess gan nav sākts, jo ir iestājies noilgums, tomēr KNAB rosināja prokuratūru vērties tiesā ar civilprasību par īpašumtiesību atņemšanu, sacīja Kosaka.  

Prokuratūras prasība pārsūtīta Zemgales apgabaltiesai interešu konflikta dēļ – Vaiteika dzīvesbiedre, kura arī šajā Dzintaru ielas dzīvoklī ir deklarēta, strādā Kurzemes apgabaltiesā Liepājā par tiesnesi, norādīja Dzērvēns.

Ja Vaiteikam īpašumtiesības tiesa atņems, dzīvokļi nonāks atpakaļ pašvaldības īpašumā.

Pēc Kosakas teiktā, pašvaldība arī citādi ir izrādījusi labvēlību pret Vaiteiku – pirms vairākiem gadiem Vaiteikam kā policijas šefam lietošanā tika nodota arī pašvaldībai piederoša jauna automašīna "VW Passat".

Liepājas domes juristes viedokli par Vaiteika dzīvokļa lietu aģentūrai BNS joprojām nav izdevies uzzināt.

Pēc Valsts policijā (VP) īstenotajām reformām Vaiteiks kļuva par VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieku. Taču pagājušā gada pavasarī viņš šo amatu zaudēja un tika pārcelts darbā uz Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes slepeno nodaļu. Tomēr pēc atvaļinājuma viņš nolēma darbā policijā vairs neatgriezties.

Pavasarī Vaiteiks sāka strādāt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē un uzrauga drošību Liepājas ostā.