Rekurzeme.lv ARHĪVS

Biokoģenerācijas stacijas būvniecību sola pabeigt līdz nākamajai apkures sezonai

ReKurZeme, portāls

2011. gada 31. oktobris 15:28

435
Biokoģenerācijas stacijas būvniecību sola pabeigt līdz nākamajai apkures sezonai

Pirmdien, 31. oktobrī, SIA "Liepājas enerģija" vadība parakstīja līgumu ar AS "UPB", kas piedāvāja ekonomiski un tehnoloģiski izdevīgāko piedāvājumu biokoģenerācijas stacijas būvniecībai Liepājā, Kaiju ielā.

Jaunā ar šķeldu kurināmā stacija ir kārtējais plānotais solis, lai modernizētu Liepājas siltumapgādi un palielinātu saražotās siltumenerģijas konkurētspēju, norāda uzņēmumā.

Projekta plānotās investīcijas ir aptuveni 6,9 miljoni latu un to plānots pabeigt līdz nākamās apkures sezonas sākumam. Projekts saņēmis atbalstu no Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda 2,2 miljonu latu apmērā.   

Tas ir viens no trim projektiem, ko SIA "Liepājas enerģija" īsteno ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Plānots, ka jaunā biokoģenerācijas stacija gadā saražos 60 tūkst. MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā apjoma un 12 tūkst. MWh elektroenerģijas.

Kā kurināmo jaunajā stacijā izmantos šķeldu, kas ir pieejams, atjaunojams un videi draudzīgs kurināmais. Kā norāda SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs, izmantojot lētāku kurināmo, būs iespējams samazināt ražošanas pašizmaksu, mazināt gāzes cenas ietekmi uz tarifu.

UPB viceprezidents Uldis Pīlēns aģentūrai BNS atzina, ka projekts ir ļoti sarežģīts un tā īstenošana īsā laika periodā – 11 mēnešos - ir liels izaicinājums uzņēmumam. Vienlaikus viņš pauda cerību, ka pieredze, ko UPB iegūs, strādājot pie biokoģenerācijas stacijas projekta, palielinās uzņēmuma kompetenci, strādājot gan eksporta, gan pašmāju tirgos.

Pēc projekta realizācijas kurināmo izmaksu ekonomijā gadā prognozēta līdz 1 milj.latu, bet tikpat plānots iegūt no saražotās elektroenerģijas pārdošanas.

Biokoģenerācijas stacijas galveno iekārtu piegādātāji ir "Turboden" (Itālija) un "Kohlbach" (Austrija).

Nākamgad plānots uzsākt arī divu biomasas katlu izbūves projektu ar kopējo jaudu 30MW, kas ļaus vēl par 40% palielināt "zaļās" enerģijas īpatsvaru. Arī Biomasas katlu būvniecības projektu realizēs ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 50% apmērā.