Rekurzeme.lv ARHĪVS

Liepājā notiek aptauja par iespējamo vēja elektrostaciju parku

Sarmīte Štrausa

2011. gada 11. oktobris 14:34

328
 Liepājā notiek aptauja par iespējamo vēja elektrostaciju parku

Šonedēļ vismaz 300 liepājnieki saņems tālruņa zvanus vai e-pasta vēstules no marketinga pētījumu aģentūras “Factum Group”, kuras pārstāvji pēc Liepājas pilsētas pašvaldības pasūtījuma veic aptauju par to, kā iedzīvotāji ir informēti par plāniem pilsētā būvēt vēja elektrostaciju parku, informē domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Aptauja ir anonīma un turpināsies līdz šīs nedēļas beigām.

Intervijas gaitā iedzīvotājiem jautās par viņu personisko viedokli un attieksmi par vēja parka būvniecību, vērtējumu par projekta ieguvumiem un varbūtējām ne tik labvēlīgām ietekmēm uz vidi. Aptaujas veicēji lūgs iedzīvotājiem minēt arī demogrāfiska rakstura datus, piemēram, vecumu, dzīvesvietu, dzimumu, tautību un citus.

Aptaujas mērķauditorija ir Liepājas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Plānots aptaujāt 300 nejauši izvēlētus respondentus, pilsētas pastāvīgos iedzīvotājus, šo izlasi iegūstot no visiem pilsētas mikrorajoniem tā, lai atspoguļotu šā brīža Liepājas sociāli demogrāfisko raksturojumu.

Lai lemtu par projekta īstenošanu Liepājā, nākamajā nedēļā, pēc aptaujas datu apstrādes un rezultātu apkopošanas par tiem tiks informēti pašvaldības deputāti. Ar aptaujas rezultātiem tiks iepazīstināti arī masu mediju pārstāvji un citi interesenti.

SIA "Rapsoi" vēlas būvēt vēja elektrostaciju parku pilsētas ziemeļu daļā – Karostā, Baltijas jūras krastā, pie Liepājas ūdens attīrīšanas iekārtām, tas ir, 14. novembra bulvāra rajonā. Šis būs ekoloģiski tīrs enerģijas avots, jo vēja elektrostaciju darbībai nav nepieciešama ūdensapgāde, siltumapgāde, netiek radīti notekūdeņi.

Projekts pilsētai dos regulārus ieņēmumus budžetā no zemes nomas maksas, iespējas risināt jūras krasta nostiprināšanu pret eroziju, papildu elektrības jaudas, kā arī rekonstruētu ceļu infrastruktūru piejūras rajonā. Vienlaikus vēja parka projekts ir saistīts ar ietekmēm uz vidi, piemēram, trokšņu līmeņa un piejūras ainavas izmaiņas, šķēršļi putnu un sikspārņu migrācijas ceļā u.c.