Nīcā mazu celiņu nobruģē par lielu naudu
Nīcas centrā par vairāk nekā 3500 latiem nobruģēts 80 metru garš gājēju celiņš. Ceļu nozares speciālisti tādu cenu nosauc par dārgu, savukārt pašvaldībā uzskata: izmaksas ir pieņemamas, darba kvalitāte – laba.
Jūlijā Nīcas novada domes sēdē deputāti bez iebildumiem akceptēja izmaksas, kas tika prasītas gājēju celiņa remontam no veikala “Auda T” līdz Nīcas vidusskolai. Kā sēdē skaidroja Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals, gājēju celiņam esošais pamats var saglabāties, jāatjauno tā virskārta. Līdz ar to tehniskais projekts neesot nepieciešams.
SIA “A-Land”, ar kuru pašvaldībai jau iepriekš bijusi veiksmīga sadarbības pieredze, sastādītajā tāmē aprēķināts, ka virskārtas atjaunošana izmaksās 3000 latu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Nīcas novada domes deputātiem jautājumu par izpilddirektora ziņojumu nebija, tika dots akcepts piešķirt finansējumu no ceļu fonda līdzekļiem. Kā vēstīts Nīcas novada interneta mājaslapā, kopējās gājēju celiņa remontdarbu izmaksas ir 3646,46 lati, ieskaitot PVN. A. Šakals skaidro, ka cena par 80 metru garās un aptuveni pusotru metru platās ietves atjaunošanu pašvaldībai bijusi pieņemama.
“Rekurzeme” aptaujāja arī vairākus ceļu nozares speciālistus, lai salīdzinājumam noskaidrotu, kādas pašlaik ir attiecīgo darbu izmaksas. Aptaujātie speciālisti gan atbildēja tīri teorētiski, nespriežot par konkrēto vietu un apstākļiem. Viņi atzina, ka cenas var svārstīties plašā amplitūdā, taču aptuvenos skaitļus, ar kurām darbu veicēji un pasūtītāji parasti rēķinās, varot nosaukt.
“Trīs tūkstoši – pieņemu, ka tas ir dārgi. Jau pusotrs tūkstotis būtu augsta cena,” vērtē Liepājas komunālās pārvaldes Ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons. Speciālists uzskaita, ka uzņēmēji tāmē parasti ierēķina bruģa cenu, tā ieklāšanu, vēl var būt ieskaitāma vecās virskārtas noņemšana, kas par attiecīgo apjomu standartgadījumā, rupji rēķinot, izmaksātu no 1000 līdz 1200 latiem. M. Jākobsons gan uzsver, ka nezina konkrētos apstākļus, iespējams, paredzēti kādi īpaši darbi, kas pasūtījumu var sadārdzināt.
Līdzīgus aprēķinus veica arī SIA “Šlokenbeka” direktors Māris Paiders, kura vadītajam uzņēmumam ir liela pieredze bruģēšanas darbos. M. Paiders apliecina, ka katrā konkrētajā situācijā var būt kādas īpašas prasības, tomēr kā iespējamo izmaksu summu nosauc aptuveni 1000 latu. Dāsni rēķinot – līdz pusotram tūkstotim.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām