Uz laiku nebūs pieejamas Liepājas muzeja ekspozīciju un izstāžu zāles
No 4. augusta energoefektivitātes projekta īstenošanas laikā apmeklētājiem nebūs pieejamas Liepājas muzeja ekspozīcijas un izstāžu zāles Kūrmājas prospektā 16/18.
Bez izmaiņām darbu turpina un apmeklētājus uzņem Liepājas muzeja ekspozīcija „Liepāja okupāciju režīmos”, kas atrodas K. Ukstiņa ielā 7/9. Līdz augusta beigām pagarināta muzeja veidotā ekspresizstāde „Jūrā eimu, jūrā teku...”, kas apskatāma Promenādes spīķerī, Vecā ostmalā 55.
Pēc remonta, kas saskaņā ar projektu ilgs septiņus mēnešus jeb 210 dienas, muzeja ēku fasādes Kūrmājas prospektā 16/18 iegūs sakārtotas un mūsdienīgas kultūras iestādes vizuālo veidolu. Atbilstoši ēku fasāžu apdares arhitektoniski mākslinieciskai izpētei, ko veica arhitekte Kristīne Veinberga, pilsētvidē tās iezīmēsies pelēcīgi zaļajos krāsu toņos, līdzīgi kādas tās bijušas savos pirmsākumos.
Remonta laikā paredzēts veikt visu nepieciešamo iekšējo inženiertīklu renovāciju, ārējo kanalizācijas tīklu rekonstrukciju, sanitāro mezglu rekonstrukciju un izbūvi, daļēju siltināšanu, logu un durvju restaurāciju un virkni citu darbu. Galvenajā muzeja ēkā paredzēta būvkonstrukciju pārsegumu pastiprināšana virs trešā stāva, jumta konstrukciju renovācija, plaisu nostiprināšana piebūves ārsienās, galveno nesošo konstrukciju pretuguns aizsardzība, kā arī lielās izstāžu zāles rekonstrukcija.
Ēku rekonstrukcija ir nepieciešama, lai sakārtotu muzeja infrastruktūru, nodrošinātu labākus klimata un drošības apstākļus muzeja priekšmetu saglabāšanai, novērstu siltuma zudumus un samazinātu maksu par siltumu.
Paredzams, ka ēku konstrukciju siltināšanas pasākumi varētu ievērojami paaugstināt telpu iekšējo temperatūru. Vienlaicīgi apkures sistēmu nomaiņa, siltummezglu renovācija un vēdināšanas sistēmu izveide ļaus veikt individuālu telpu temperatūras regulēšanu, tādējādi gūstot maksimālus enerģijas ietaupījumus.
Sakārtojot muzeja infrastruktūru, būs iespējams racionālāk izmantot muzeja ēkas un telpas kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanai, padarot muzeja darbu atraktīvāku sabiedrībai. Paredzēts arī iekārtot muzejpedagoģijas klasi.
Muzeja galvenā ēka sākotnēji būvēta kā dzīvojamā māja koktirgotājam Kacenelsonam. Ēkas metu vispirms pasūtīja Berlīnes arhitektam Ernstam fon Īnem, ko tālāk projektā izstrādājis arhitekts Pauls Makss Berči. Projekts pabeigts 1900. gada, bet ēka uzbūvēta laikā no 1900. gada līdz 1902. gadam. No 1935. gada daļā ēkas ierīkoja muzeju un daļa ēkas bija apdzīvota, nedaudz vēlāk jau visā ēkā iekārtots muzejs.
Kopš 2007. gada muzeja galvenā ēka un ratnīca iekļautas Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, un tās atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām