Liepājas jaunieši interesējas par Eiropas brīvprātīgo darbu
Otrdien, 15. martā, Liepājas Jaunatnes centrā (LJC) notika informatīva diskusija par Eiropas brīvprātīgā darba iespējām.
Portāls novēroja, ka atsaucība bija liela, jo pasākumu apmeklēja gandrīz 30 jaunieši.
Par brīvprātīgā darba plašajām iespējām jauniešiem pastāstīja LJC pārstāve Asnāte Šmīdberga, "Europe Direct informācijas centra" (EDIC) speciāliste Kristīne Zabe, biedrības "Radi Vidi Pats" pārstāve Agata Babina un Liepājas jaunieši, kuri veikuši brīvprātīgo darbu ārzemēs - Mārtiņš Mamis, kas pabijis Itālijā, Spānijā un Austrijā, kā arī Anna Īviņa, kura arī strādāja Spānijā.
Brīvprātīgā darba veicēji viennozīmīgi uzsvēra, ka tas pavēris jaunas iespējas viņu dzīvē un paplašinājis redzesloku, kā arī ļāvis apgūt attiecīgo valodu.
Tomēr nereti jaunieši pārprot brīvprātīgā darba būtību, proti, uztver to kā izklaidi un pārsvarā izvēlas doties uz siltajām zemēm, bet "piemirst" par patieso atbildību un mācīšanās procesu.
Tāpat svarīgi atcerēties, ka došanās brīvprātīgajā darbā jāplāno savlaicīgi, vismaz četrus mēnešus iepriekš. A. Šmīdberga neslēpj, ka atsevišķos gadījumos jāgaida pat gads no projekta iesniegšanas brīža. Tomēr katrs projekts esot unikāls.
Jau ziņots, ka šis gads visā Eiropā tiek atzīmēts kā brīvprātīgā darba gads.
Eiropas Brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no programmas "Jaunatne darbībā" dalībvalstīm un divus līdz 12 mēnešus strādāt kā brīvprātīgajam sniedzot atbalstu, kopjot, tīrot, vadot, asistējot vai kā citādi palīdzot uzņēmējorganizācijai realizēt tās mērķus ar savām idejām un darbu. Pēc brīvprātīgā darba projekta beigām jaunietis saņem Jaunatnes pasi ("Youthpass"), kas apliecina un apraksta Eiropas Brīvprātīgā darba laikā gūto mācīšanās pieredzi.
Eiropas Brīvprātīgā darba projektu tēmas ir ļoti dažādas – vide, māksla, kultūra, piederība Eiropai, jaunatnes politika, narkotiku apkarošana, veselības aprūpe, brīvā laika aktivitātes, sports, mediji un komunikācijas un citas.
Pieteikšanās brīvprātīgajam darbam un dalība tajā ir bez maksas. Brīvprātīgājā darbā var piedalīties 18 līdz 30 gadus veci jaunieši.
Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem tiek apmaksāti ceļa izdevumi (90 procentu apmērā), uzturēšanās izdevumi, apdrošināšana un valodas kursi. Papildus tam brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu, kuras apjoms ir atkarīgs no valsts, kurā Eiropas brīvprātīgais darbs notiek.
Plašāk par Eiropas brīvprātīgo darbu lasiet kādā no nākamajiem "Kursas Laika" numuriem.
Tāpat jaunieši būs gaidīti Liepājas Jaunatnes centrā, kur zinoši speciālisti sniegs konsultācijas.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām