Rekurzeme.lv ARHĪVS

Meklē saimniekus diviem kucēniem

Anita Kantāne

2011. gada 17. janvāris 17:15

893
Meklē saimniekus diviem kucēniem

Medzeniece Zoja Spure lūdza laikrakstam "Kursas Laiks" palīdzēt un atrast septiņiem kucēniem jaunus saimniekus. Pieci kucēni ir atraduši jaunas mājas, pēc ziņas publicēšanas avīzē. Divas suņu meitenes savus saimniekus joprojām gaida.

Decembrī laikrakstā "Kursas Laiks” pēc palīdzības vērsusies medzeniece Zoja Spure. Viņas vācu aitu kucītei septembrī piedzima deviņi kucēni, taču jaunus saimniekus atrast bija izdevies tikai diviem. “Maiss kliju vēl palicis, ko pēc tam došu ēst, nezinu. Līdz pensijai vēl divas nedēļas,” laikrakstam „Kursas Laiks” toreiz pastāstīja medzeniece.

Pieci kucēni ir atraduši jaunas mājas, pēc ziņas publicēšanas avīzē. Divas suņu meitenes savus saimniekus joprojām gaida.

Kliju putra un piens pašlaik ir kucēnu ēdienkartes vienīgās sastāvdaļas. “Aug kā traki un ēd arī daudz. Kad ieleju pienu, momentā izlok,” noraizējusies ir saimniece.

“Nenovaktēju Lesiju un Reksi,” kāpēc septembrī pasaulē nāca deviņi kucēni, neslēpj Z. Spure. “Mīļie cilvēki, palīdziet!” aicina medzeniece .

Kucēni ir veselīgi, saimniece iespēju robežās par viņiem rūpējas, atzīst vietējais veterinārārsts Gatis Kalniņš. Viņš norāda, ka saimniece neesot bezatbildīga un šādi gadoties pirmo reizi. Viņš kucēnus apskatījis un paskaidrojis, kā rīkoties, lai situācija neatkārtojas.

Naudas trūkums esot iemesls, kāpēc saimniece nav savlaikus pasaukusi veterināru, lai kuce saņemtu injekciju pret “meklēšanos”.

“Ir labi, ja cilvēks apzinās, ka nevar par dzīvnieku parūpēties un lūdz palīdzību. Biežāk šādi dzīvnieki tiek vienkārši pamesti vai piesieti mežā pie koka,” atzīst Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomes priekšsēdētāja, patversmes “Dzīvnieku draugs” direktore Solvita Vība.

Viņa norāda, ka šādos gadījumos jāsaprot, kāda palīdzība nepieciešama, un atbildību var sadalīt. “Kaimiņi var atnest ēdienu, prese var palīdzēt atrast kucēniem saimniekus, dzīvniekus var nogādāt patversmē, var lūgt palīdzību sabiedriskajām organizācijām. Nākamais solis – parūpēties par to, lai šādas situācijas neatkārtojas, proti, suns ir jāsterilizē,” kā rīkoties, iesaka S. Vība. Saimniekam jāsaprot, ka dzīves laikā dzīvnieks pasaulē laidīs tik daudz mazuļu, ka sterilizēšana ir vienīgā iespēja.

Kucēnu saimnieces Zojas Spures mobilā tālruņa numurs – 28850195