Rekurzeme.lv ARHĪVS

Liepājas muzejs bibliotēkām dāvina grāmatu "Es vēlos mājās pārnākt"

ReKurZeme, portāls

2011. gada 5. janvāris 11:47

908
Liepājas muzejs bibliotēkām dāvina grāmatu "Es vēlos mājās pārnākt"

Liepājas muzejs Liepājas centrālai zinātniskajai bibliotēkai un pilsētas skolu bibliotēkām dāvina Liepājas novada politisko represēto piemiņas grāmatas otro daļu "Es vēlos mājās pārnākt", informē muzejpedagoģe Astra Dzērve.

"Grāmata ir ne tikai kā piemiņa un morāls gandarījums politiski represētiem cilvēkiem, bet plašam lasītāju lokam, jo īpaši skolu jaunatnei Latvijas vēstures izzināšanā, pasaules uzskata, vērtību sistēmas un patriotisku jūtu veidošanā, lai izvairītos no traģiskās pagātnes atkārtošanās nākotnē," uzskata A. Dzērve.

Liepājas Izglītības pārvalde saņēma 15 grāmatas, kas paredzētas skolu bibliotēkām. Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, kuras pārziņā atrodas ne tikai pilsētas, bet visa reģiona bibliotēkas, saņēma 90 grāmatas eksemplāru.

Kā pastāsta A. Dzērve, grāmatā "Es vēlos mājās pārnākt" ir 36 politiski represēto atmiņu stāstījumi, dokumenti un fotogrāfijas par laiku pēc Otrā pasaules kara, kad nacionālsociālistisko okupācijas režīmu nomainīja komunistiskais okupācijas režīms, un okupācijas varas politiku Baltijas valstīs īstenoja Padomju Savienībā valdošās un vienīgās partijas – VK(b)P, vēlāk PSKP Centrālās Komitejas Politbiroja un PSRS augstāko valsts varas iestāžu uzdevumā un vadībā.

Darbs veltīts Staļinisma okupācijas režīma represijām un to upuriem Liepājā un tās apkārtnē no 1945 līdz 1953. gadam.
Grāmatu sastādījusi vēsturniece Aina Burija, kuras pētnieciskā darba konsultanti ir tādi pazīstami vēsturnieki kā Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, Okupācijas muzeja pētniecības programmas vadītājs, profesors Dr. Heinrihs Strods, Latvijas Valsts arhīva darbinieki Iveta Šķiņķe, Jānis Riekstiņš un Ritvars Jansons.

Grāmatas tirāža – 850 eksemplāri.

2007. gadā  iznāca Liepājas novada politiski represēto piemiņas grāmatas pirmā daļa "Mūžīgā sāpe", kas vēstī par represētajiem un izsūtītajiem 1941. gadā. Arī šis darbs kā Liepājas muzeja dāvinājums nonāca Liepājas skolās un bibliotēkās, piebilst A. Dzērve.