Rekurzeme.lv ARHĪVS

Pulcē kopā trešajos Ziemassvētkos

2010. gada 29. decembris 15:04

1124
 Pulcē kopā trešajos Ziemassvētkos

Vēl Ziemassvētku noskaņās, pirmdien, 27. decembrī Priekules kultūras namā uz savu pirmo tikšanos pulcējās ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem, teju no visas Dienvidkurzemes – no Gramzdas, Vaiņodes, Embūtes, Rucavas, Dunikas, Virgas, Kalētiem un Priekules.

Prieks par to, ka mūsu bērni aug ģimenēs, ka viņiem ir mīloši vecāki, un daudziem no viņiem arī citi mīļi un tuvi cilvēki – brāļi, māsas, vecvecāki, kuri arī bija atbraukuši uz mūsu svētkiem. Pasākumu ievadīja kopīgi izdejotais un izlīkumotais Diždancis. Katra ģimene, kura bija ieradusies, tika aplausiem sveikta un saņēma Aigaru cepto rupjas maizes riecientiņu, lai būtu spēks un izturība visiem kopā arī jaunajā gadā. Laba vēlējumus un trīs garšīgas kliņģeres Priekules novada Domes vārdā dāvāja pati domes priekšsēdētāja Jablonska, kurai bija dziļi ieinteresēta notiekošajā. Nemanot pagāja laiks, vienojoties kopīgās dziesmās, dančos un rotaļās un baudot Ziemassvētku cienastu.

Mājās svētku dalībnieki devās ar možu garastāvokli par kopā pavadīto pēcpusdienu un dāvaniņām, ko paši bija rūpīgi sagatavojuši pašapdāvināšanās loterijai.

Pasākums vēl nebija beidzies, kad galvās jau rosījās domas par turpmāko – ģimenes noteikti tiksies arī citos pasākumos nākamajā gadā. Iecerēts tikties vismaz pāris mēnešos reizi. Ir doma par kopīgu sporta pēcpusdienu. Būtu interesanti Meteņos pabūt Virgā, vizinoties zirgu pajūgos un baudot citus ziemas priekus. Vasarā varētu būt kāds neliels pārgājiens un kopīga pasēdēšana pie ugunskura. Uz to mudina gan pašas ģimenes, gan Priekules un Vaiņodes novadu sociālās darbinieces, solot arī savu atbalstu ( Īpašs paldies Priekules novada domes sociālā darba vadītājai Mārītei Gertnerei par atsaucību un atbalstu šī pasākuma organizēšanā!). Tikšanās iniciatore Sandra Aigare ar katru ģimeni ( šādu ģimeņu minētajā reģionā ir ap 50) bija iepriekš runājusi vai nu pa telefonu vai apciemojusi mājās, lai rosinātu tikties. Neskatoties uz dziļo ziemu un puteņiem, ieradušies bija patiesi daudz. Arī tie, kuri dažādu iemeslu dēļ nebija varējuši tikt, bija atsaukušies un izteikuši atbalstu tam, ka ir jāsāk pašiem organizēties.

Pasaulē šobrīd notiek daudz labu lietu: jau kopš piedzimšanas bērni tiek diagnosticēti. Tas nozīmē, ka, pielietojot savlaicīgi labas ārstēšanas un rehabilitācijas metodes, ir iespējams ievērojams veselības uzlabojums. Bērniem pieaugot, ir iespējami dažādi pakalpojumi viņa dzīves vietā – iespēja strādāt, pārvietoties, realizēt sevi interesantās nodarbēs dienas centros, dzīvot grupu dzīvokļos vai komūnās. Jā, ļoti daudziem no mūsu bērniem ir smagi funkcionāli traucējumi, taču tā nav slimība tādā nozīmē, ka ir nepieciešama aprūpe kā slimam cilvēkam. Arī mūsu bērni vēlas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi savu iespēju robežās.

Pats galvenais ir ATBALSTS. Arī Latvijā, tajās vietās, kur ir ieinteresētas pašvaldības, kur to vēlas šo bērnu vecāki, kur ir uzņēmīgi projektu rakstītāji un vadītāji, pamazām veidojas mūsdienīgi dienas centri, noderīgi pakalpojumi. Mums rūp savu bērnu nākotne – rūp tas, kas ar viņiem notiks gan pēc skolas beigšanas, gan pēc tam, kad mūsu pašu vairs nebūs. Tā vārdā ir vērts strādāt un dzīvot kopā. Lai mums izdodas!