Upes uzmana inspektori un maluzvejnieki
Pirmie taimiņi jau sākuši ceļu uz nārsta vietām, bet Baltijas laši pagaidām vēl jūras piekrastē gaida vēsāku laiku un augstāku ūdens līmeni, lai dotos pa upēm uz augšu. Pamazām apstākļus sāk izlūkot arī maluzvejnieki un zivju aizsardzības inspektori. Oktobrī un vēl visu novembri turpināsies gadskārtējā akcija “Lašiem būt”.
Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Iekšējo ūdeņu kontroles Liepājas sektora vadītājs Ģirts Liepiņš apliecina, ka pagājušajā nedēļā pie Tebras ietekas Sakas upē jau izcelti divi tīkli.
“Malu zvejnieki pamazām pēta, kad laši sāks nākt pa īstam,” saka Ģ. Liepiņš. Liepājas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Antons Aniņš informē, ka arī Liepājas ostā un kanālā atrasti un izņemti pieci tīkli. Lašu sargāšanas akcijā piedalās arī Valsts policija, Zemessardze un Jūras spēku krasta apsardze. Liepājas apkārtnē darbā iesaistīti arī trīs sabiedriskie inspektori.
Kuldīgā, Ventas rumbas tuvumā, regulāri dežurējot trīs posteņi, jo nelielā daudzumā pa nārsta vietām jau rosoties taimiņi. Par lašu kustību Ventā inspektori pārliecinoties, sazinoties, ar zvejniekiem, kuri Ventas lejtecē izliek tīklus, lai noķertu lašveidīgo zivju vaisliniekus Pelču zivju audzētavas vajadzībām.
Laikā no 1. oktobra līdz 30. novembrim aizliegta spiningošana un mušiņmakšķerēšana Ventā un tās baseina upēs: Abavā, Ciecerē līdz Pakuļu ūdenskrātuves aizsprostam, Šķēdē, Kojā, Letižā, Edā, Dzeldā, kā arī Aģē, Bārtā, Durbē, Sakā, Svētupē, Tebrā (līdz aizsprostam) un Užavā, precizē Ģ. Liepiņš. Spiningojot no ostu moliem, vienu noķerto lasi drīkst paturēt, bet tikai tādu, kas atbilst noteiktiem izmēriem – ne mazāku par 60 centimetriem. Mazāka izmēra lasis un jebkurš taimiņš jāatbrīvo un āķa un jālaiž atpakaļ.
Par lašu vai taimiņu iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā, saudzēšanas laikā un aizliegtā vietā, normatīvie akti paredz kriminālatbildību. Tiesa var piemērot gan reālu brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 40 minimālajām mēnešalgām. Jebkurā gadījumā ir jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums. Neatkarīgi no noķertā laša vai taimiņa izmēra – 500 latu par vienu īpatni.
Pasaulē savvaļas lašu skaits katastrofāli samazinās. Zivjaudzētavās mākslīgi izaudzētie laši ir lielāki un spēcīgāki, tie pārņem nārsta vietas, neļaujot dabā augušajiem iznārstot. Daudzas valstis jau ir spiestas iepirkt dabīgo lašu ikrus un mazuļus citur, lai paglābtu tos no izzušanas.
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām