Rekurzeme.lv ARHĪVS

Folkloras kopa "Vēlava" svētdien ielūdz uz jubilejas koncertu

ReKurZeme, portāls

2010. gada 22. oktobris 09:23

449
Folkloras kopa "Vēlava" svētdien ielūdz uz jubilejas koncertu

Svētdien, 24. oktobrī, pulksten 13 Liepājas Latviešu biedrības namā desmit gadu jubileju svinēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra folkloras kopa "Vēlava" Zentas Bērtiņas vadībā, informē Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Anda
Birkenberga.

Kolektīvs izveidojās 2000. gada 25. oktobrī, kad Otaņķu folkloras ansambļa vadītāja Zenta Bērtiņa mākslinieciskās jaunrades centrā "Vaduguns" sapulcināja pirmās piecas dalībnieces, lai padziedātu tautasdziesmas un ziņģes. Meitenes apvienojās vienā ansamblī.

Pēc gada folkloras kopa "Vēlava" Zvejniecības un kuģniecības muzeju uz vārda došanas svinībām aicināja arī citas Liepājas folkloras kopas. Muzeja izvēle svinībām nebija nejauša, jo senvārds "vēlava" nozīmē vēja rādītājs uz kuģiem. Par šo vārdu bija ieinteresējusies mūzikas skolotāja Mirdza Vanaga un ieteikusi to jaunās folkloras kopas nosaukumam, tā kļūstot par kopas krustmāti. Pie vārda došanas klāt bija arī otra krustmāte Inta Čukure.

Folkloras kopā "Vēlava", kuras repertuārs jau no pirmsākumiem balstās ne tikai uz etnogrāfiskajām tradīcijām, bet arī uz melodiskajām latviešu tautas dziesmām un pazīstamām un mazāk zināmām tautas ziņģēm, šobrīd aktīvi darbojas 11 dalībnieces,  pastāsta A. Birkenberga.

Šajos desmit gados "Vēlavas" dalībnieces priecējušas klausītājus gan gadskārtu ieražu svētkos, valsts svētku reizēs un piemiņas dienās, gan grāmatu prezentācijās un gadatirgos, piedalījušās Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un Starptautiskajos folkloras festivālos "Baltica". Pērn 18. novembrī Klaipēdas Etnokultūras centrā, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, "Vēlava" uzstājās izstādes "Latvijas daudzkrāsainie raksti” atklāšanas sarīkojumā.

Uz jubilejas pasākumu "Zvejnieks mani aicināja – nāc, meitiņa laiviņā!" aicināti draugi – Puzes "Sītava", Dobeles "Puduri", Pūres "Pūra lāde", Zantes un Kazdangas folkloras kopas, kā arī Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, folkloras kopa "Atštaukas", "Saknes", ansamblis "Tev mana sirds" un vīru koris "Dziedonis".