Liepājā tiekas zinātnieki un izglītības darbinieki no divpadsmit valstīm
Šonedēļ līdz 9. septembrim Liepājas Universitātē notiek vērienīga starptautiska zinātniska konference “Izglītība un pilsoniskā sabiedrība”. Tās laikā tiek godināti ilggadējie liepājnieku sadarbības partneri no Vācijas.
Konferencē tiekas zinātnieki un izglītības darbinieki no 12 pasaules valstīm, lai diskutētu par mūsdienās aktuālu jautājumu – izglītības iestāžu devumu pilsoniskas sabiedrības izveidē, par problēmām un grūtībām, kas rodas mācību procesā, informē organizatori.
Konferences atklāšanā pirmdien īpaši tika godināti LiepU sadarbības partneri no Hildeshaimas universitātes Vācijā. Pateicoties par ilggadējo un radošo sadarbību, produktīvo konsultēšanu un personisko ieguldījumu ceļā uz Liepājas Universitāti, piecus viesus aicināja svinīgi parakstīties Goda grāmatā.
Herberts Aselmeijers, Birgita Oelkere, Rūdolfs Keks, Huberts Lorencs un Gerhards Vitrams – tieši viņi bija tie, kas ieradās Liepājā 1999. gadā un iedrošināja vēl tā laika Liepājas Pedagoģijas akadēmijas vadību celt kvalitāti un uzņēmīgi strādāt, lai nākotnē iegūtu universitātes statusu, skaidro LiepU pārstāvji.
Konferences plenārsēdēs notiek pētījumu prezentācijas un diskusijas vairākās paralēlās darba grupās. Tā, piemēram, blokā “Skola” pētnieki diskutē par kooperatīvo mācīšanos un pilsonisko atbildību, audzināšanu demokrātijai, tolerancei un solidaritātei, reliģijas un baznīcas nozīmi, pilsoniskajām vērtībām 21. gadsimtā un citām tēmām.
Savukārt blokā “Augstskola” zinātnieki analizē jautājumus par studentu atbalstu bērniem un jauniešiem mācību procesā, neofašisma draudiem pilsoniskā sabiedrībā, elites izglītošanu, izcilības skolu iniciatīvu un iespēju vienlīdzību, kā arī citām problēmām.
Konference ir apliecinājums universitātes mācībspēku pētnieciskās darbības kvalitātei, pārliecināta LiepU Izglītības zinātņu vadošā pētniece profesore Alīda Samuseviča. “Sadarbība ar ārzemju kolēģiem, ziņojot par kopēju pētniecisko darbu, ir zinātnieku un pētnieku devuma apliecinājums. Tā ir arī laba iespēja diskutēt, dalīties pieredzē.”
UZZIŅAI
Konferencē piedalās zinātnieki un izglītības darbinieki no ASV, Baltkrievijas, Čehijas, Kanādas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Šveices, Ukrainas, Vācijas.
Goda grāmatā parakstījās: Herberts Aselmeijers (Herbert Asselmeyer), Birgita Oelkere (Birgit Oelker), Rūdolfs Keks (Rudolph Keck), Huberts Lorencs (Hubert Lohrenz) un Gerhards Vitrams (Gerhard Wittram).
Kategorijas
- Citas ziņas
- Tirgus
- Atbildam lasītājiem
- Laža
- 8778
- Afiša
- Koncerti
- Sports
- Teātris
- Muzejos
- Izstādes
- Citi pasākumi
- Kino
- Balles
- Laikraksta arhīvs
- Video
- Foto
- Reklāmraksti
- Ekonomika
- Veselība
- Lietotāju raksti
- Kriminālziņas
- Kultūra
- Dzeja
- Konkursi
- Dzīvespriekam
- Sports
- Futbols
- Basketbols
- Handbols
- Autosports
- Motosports
- Volejbols
- Vieglatlētika
- Citi sporta veidi
- Florbols
- Hokejs
- Ziemas sporta veidi
- Soču Olimpiskās spēles
- Liepājas amatieru futbola čempionāts
- Lejaskurzemes novadu futbola čempionāts
- Pasaules ziņas
- Vietējās ziņas
- Liepājā
- Latvijas ziņas
- Dienvidkurzemes novadā
- Izglītība
- Sporta sērija "Izrāviens"
- Piedalies konkursā!
- Saeimas vēlēšanas
- Viena diena uzņēmumā
- Izklaide
- Projektu raksti
- Saimnieko gudri
- Atpazīsim melus!
- Kultūras saknes
- Rūpēsimies par vidi
- Mediju kritika
- Eiropā
- Starp divām reformām