Rekurzeme.lv ARHĪVS

Priekules novada dome ievieš jaunu atalgojuma sistēmu un darbinieku novērtēšanu

Ilze Vainovska

2013. gada 21. janvāris 16:30

1369
Priekules novada dome ievieš jaunu atalgojuma sistēmu un darbinieku novērtēšanu

Piemērojot Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, Priekules novada domē šogad sākta pāreja uz jaunu atlīdzības sistēmu. Savukārt darbinieku ikgadējas novērtēšanas rezultāti ietekmēs algas lielumu nākamajā gadā.

"To vajadzēja izdarīt jau agrāk, kad stājās spēkā Atlīdzības likums un citi normatīvie akti, bet līdzekļu trūkuma dēļ to nevarēja izdarīt. Tagad atbilstoši likumam amati ir sadalīti saimēs – nolīmeņoti, noteikts mēnešalgu grupām atbilstošs atalgojums. Novadā esam noteikuši katrā grupā arī minimālo un maksimālo atlīdzību, kas turklāt ir zemāka par valstī noteikto maksimālo," skaidro novada domes izpilddirektora vietniece Andra Valuže. Kuram darbiniekam alga bija zem šobrīd noteiktās minimālās robežas, tam tā tika pacelta līdz minimālajam līmenim. Kuram jau pārsniedza minimālo robežu, atstāta līdzšinējā. Nevienam atalgojums nav samazināts. Minimālā noteiktā robeža veidos nemainīgo algas daļu. Pēc novērtēšanas procedūras rudenī katram ir cerības uz algas palielinājumu atbilstoši nākamā gada nolikumam.

No šā gada novada domes priekšsēdētāja mēnešalga ir 1138 latu, jo noteikts koeficients 2,4. Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums domes priekšsēdētāja algai ļauj noteikt koeficientu pat līdz 3,64. Kā pamats, ko reizina ar koeficientu, kalpo Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētā valstī strādājošo aizpagājušā gada vidējā mēnešalga – 474 lati. Pērn priekšsēdētājas alga bija 750 latu – gandrīz nemainīga kopš novada izveidošanas 2009. gadā.

Koeficients 2,1 noteikts domes priekšsēdētājas vietnieces algai, kas no šā gada ir 995 latu, iepriekš bija 640. Tā kā izpilddirektors saņem 85 procentus no domes priekšsēdētāja algas, mēnesī tie ir 967 latu, vietniekam – 716.
Bunkas un Virgas pārvaldes vadītājam šogad mēnešalga noteikta 626 lati, Gramzdas un Kalētu pārvaldniekiem – 606. Iepriekš, piemēram, Kalētu pārvaldniecei Agritai Driviņai bija 540 latu.

"Iepriekš nebija naudas, lai celtu algas, bet nezinu, vai tagad ir īstais laiks. Mēģinājām protestēt, daudzviet ir asas diskusijas. Šāda sistēma šobrīd sanaido cilvēkus – citam aug alga, citam ne. Pret bibliotekāriem arī nav korekti – Bunkā ir trīs bibliotēkas, kā "vidējais pagasts" katrs saņem pēc augstākās likmes, lai arī uz katru ir kādi 300 lasītāju. Kalēti ir "mazais pagasts", attiecīga arī samaksa, lai gan uz vienu bibliotekāru ir 700 lasītāju. Pat, ja strādā acis pārgriezis, augstāko nevari saņemt, mazajā pagastā esi nolemts,” spriež A. Driviņa.

"Ļoti interesanta lieta! Kapitāls darbs ieguldīts, lai to visu sakārtotu, izstrādātu. Par novērtēšanu – ļoti progresīva lieta. Kaut ko tādu mēs jau pagasta laikā sapņojām, bet nebija laika un spēka. Jau tagad algas paceltas līdz minimālajai robežai. Tad šogad jāstrādā vēl labāk, lai vērtējums rudenī būtu pozitīvs un nākamgad saņemtu vēl vairāk," vērtē Bunkas pagasta padomes priekšsēdētājs Edgars Dargužis.

Plašāk lasiet laikraksta "Kursas Laiks" šodienas, 21. janvāra, numurā.